Szukaj

Jak kontrolować marzenia senne?

Sen jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka. Dzięki niemu nasz organizm odpoczywa oraz regeneruje siły. Czasami marzenia senne zaprzeczają jakiejkolwiek logice. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie głębokiego snu ośrodki mózgu odpowiedzialne za cenzurę naszych myśli czy fantazji, ulegają wyłączeniu.

Jak kontrolować marzenia senne?

Myślimy wówczas w sposób niekonwencjonalny, co może prowadzić do ukazania się całkiem nowatorskich pomysłów. Sny budzą wielką ciekawość wśród ludzi oraz naukowców. Bardzo często są przedmiotem badań, które mają na celu określić ich rolę.

Ludzie często chcą poznać znaczenie swoich snów. Niejednokrotnie mogliśmy się zetknąć ze stwierdzeniem, że treści w nich zawarte są wynikiem działania naszej podświadomości. Mimo wszystko kontrolowanie swoich marzeń sennych jest możliwe!

Inkubacja snu

Inkubacja snu jest techniką mającą na celu przejęcie kontroli nad własnym snem. Jest ona tak prosta, że może się wydawać aż niewiarygodna. Mimo wszystko, dużo osób stosujących ową technikę, odczuwa zadowolenie z jej rezultatów.

Inkubacja polega na samospełnijącym sie proroctwie. Technika ta zakłada, że wystarczy wypowiedzieć przed snem, to o czym pragniemy śnić. Musimy jednak liczyć się z tym, że kontrola snu może nie przynieść zadowalących efektów już za pierwszym razem. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość. Bardzo często umiejętność kontrolowania swoich snów wymaga wielu ćwiczeń oraz naszego całkowitego zaangażowania.


Jeśli w swoich snach pragieniemy zobaczyć bliskie nam osoby, powinniśmy użyć w tym celu dodatkowych stymulatorów. Idealnym stymulatorem może być fotografia bądź...nasza wyobraźnia. Bardzo często samo wyobrażenie o danej osobie, przywołanie wspomnień z jej udziałem pozwala na skuteczne osadzenie jej w swoim śnie.


Z czego wynika brak kontroli nad snem?

Brak kontroli nad własnym snem jest wynikiem nie zdawania sobie sprawy z tego, że w danym momencie śnimy. Możemy to w bardzo łatwy sposób sprawdzić wykonując proste czynności, takie jak uszczypnięcie bądź próba zapalenia światła. Dzięki temu będziemy w stanie odróżnić sen od jawy. Tylko ich regularne wykonywanie może przynieść zamierzony efekt.

Otrzymana w ten sposób świadomość pozwoli nam na kontrolowanie swoich snów.

Świadomy sen


Świadomy sen to taki, który umożliwia nam interakcje z treścią. Dzięki temu może ingerować w jego przebieg. W uzyskaniu takiego rezultatu pomoże nam intensywne myślenie o tym, iż praginiemy śnić w sposób świadomy.

Kontrolowanie snu jako sposób niwelowania koszmarów

Bardzo często kontrolowanie swoich sennych marzeń wykorzystuje się w celu przezwyciężenia lęków. Szczególną grupą docelową są dzieci cierpiące na nocne koszmary. Metody manipulacji snem pomagają pokonać strach.

Wszystko co dziecko musi zrobić to namalować sennego potwora, uzupełniając jego postać śmiesznymi elementami. Przywoływanie jego postaci tuż przed zaśnięciem jest bardzo skuteczne. Pozwala bowiem na pozbycie się nieprzyjemnych snów.

Sny to kopalnia wiedzy o naszych uczuciach oraz potrzebach. Posiadając solidną wiedzę na ich temat możemy ją w odpowiedni sposób wykorzystać. Metoda wpływu na swoje senne marzenie wydaje się banalnie prosta. Jednak i ta czynnność wymaga od nas zaangażowania oraz regularnego powtarzania. Przed najbliższym zaśnięciem warto jej spróbować i przekonać się, czy rzeczywiście działa.

Autor:

Paulina Krawiec

Komentarze do: Jak kontrolować marzenia senne?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz