Szukaj

Ćwiczenia fizyczne osłabiają objawy depresji

Podziel się
Komentarze0

Ćwiczenia fizyczne są skuteczne w redukowaniu objawów depresji pośród ludzi z tą chorobą, według nowego przeglądu badań opublikowanych w The Cochrane Library, ale naukowcy przyznają, że potrzebne są dodatkowe badania nad powiązaniem depresji i fizycznej aktywności.Nowy przegląd badań jest dziełem uczonych z University of Edinburgh, którzy na warsztat wzięli 39 wcześniejszych prac nad depresją i ćwiczeniami.

W sumie przyjrzano się danym na temat 2 326 osób z depresją. Celem było przekonanie się, czy ćwiczenia fizyczne choćby w sposób umiarkowany łagodzą objawy depresji.

Jeden z autorów badania dr Gillian Mead z Centre for Clinical Brain Science, mówi: - Nie możemy jednak powiedzieć na podstawie istniejących dowodów, który typ ćwiczeń jest najlepszy, ani czy też korzyści się utrzymują, jeżeli pacjent przestanie ćwiczyć.


Naukowcy znaleźli także badania, które sugerowały, że ćwiczenia fizyczne są dobrym antydepresantem albo terapią na depresję, ale jakość tych prób, albo ich wielkość, pozostawiały wiele do życzenia.

Kiedy zaś naukowcy przyjrzeli się jedynie tym pracom, które uznali za dobre jakościowo (6 z 39 spełniło oczekiwane wymagania), powiązania między złagodzeniem objawów depresyjnych i ćwiczeniami były nieco osłabione.

Oczywiście badania pokazały, że ćwiczenia wpływają pozytywnie na mózg na wiele innych sposobów, poza potencjalnym łagodzeniem objawów depresji.

Komentarze do: Ćwiczenia fizyczne osłabiają objawy depresji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz