Szukaj

Awatary na serwisach społecznościowych mogą pomagać w odchudzaniu

Podziel się
Komentarze0

Wedle badaczki z University of Misouri, dr Elizabeth Behm-Morawitz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pośród tysięcy osób, z którymi mamy do czynienia na serwisach społecznościowych typu Facebook i Twitter, znajdziemy szczuplejszą wersję swojej osoby w postaci awatara.Jej teoria oparta na badaniach 279 użytkowników wirtualnej rzeczywistości Second Life głosi, że jeżeli jakaś osoba bardzo identyfikuje się ze swoją cybertożsamością, obraz ten może wpłynąć również na zdrowie i wygląd tej osoby w rzeczywistości.

Stworzenie awatara pozwala danej osobie wypróbować nowy wygląd i postać, z niewielkim ryzykiem bądź przy niewielkim wysiłku, mówi dr Elizabeth Behm-Morawitz. Na przykład, ludzie, którzy próbują stracić na wadze, mogą wykreować swoją szczuplejszą wersję, aby zwizualizować siebie jako bardziej smukłych i zdrowszych.


W kwestionariuszach osoby były zapytane o ich zaangażowanie w związki, które rozwinęli w życiu wirtualnym jak i realnym, a także o emocjonalne samopoczucie.

Wiele z przebadanych osób określiło swoje internetowe awatary jako rozszerzenie własnej osobowości. Badania wykazały także, że wykazują oni zdecydowanie większe zadowolenie ze swojego życia komputerowego.

Pomimo że ten temat wymaga jeszcze wielu godzin analiz doktor Behm-Morawitz uważa, że jej teoria może działać na podobnej zasadzie co wzrost empatii oraz zmniejszenie uprzedzeń pośród użytkowników sieci społecznościowych.

Komentarze do: Awatary na serwisach społecznościowych mogą pomagać w odchudzaniu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz