Szukaj

Zaburzenia erekcji a leki

Według Światowej Organizacji Zdrowia na zaburzenia erekcji cierpi co najmniej 152 miliony mężczyzn na całym świecie. Najczęściej dotyka to mężczyzn w przedziale wiekowym 40-70 lat. Jest kilka powodów tego stanu rzeczy: długotrwałe działanie stresu, choroby przewlekłe takie jak cukrzyca czy miażdżyca, nadmierne korzystanie z używek a także wpływ przyjmowanych lekarstw.

Zaburzenia erekcji a leki

Właśnie wpływem lekarstw na problemy ze wzwodem zajmiemy się w poniższym artykule. Do grupy leków mających wpływ na zaburzenie należą przede wszystkim leki na podwyższenie ciśnienia krwi albo zaburzenia snu.

Kolejna grupa środków farmakologicznych to leki z grupy beta-blokerów. Wywołują one stany depresyjne i ogólne zmęczenie u mężczyzny je przyjmujące. To niestety nie sprzyja powstawaniu wzwodu.  Ponadto gdy pacjent choruje na depresje i jak już wcześniej wspomniano cierpi na zaburzenia snu, lekarstwa jakie zostały mu przepisane mogą negatywnie wpływać na libido i erekcje.

Inne środki o podobnym negatywnym działaniu to leki moczopędne, stosuje się je do zwiększenia wydzielania płynów przy zbyt wysokim ciśnieniu. A to powoduje problemy z utrzymaniem erekcji w trakcie stosunku płciowego.

Jeżeli zauważymy powiązanie powstania problemu z erekcją wraz z przyjmowanym lekiem należy skonsultować się z lekarzem. Być może uda się zamienić lek na taki, który nie powoduje niepożądanego działania. Nie należy jednak samemu rezygnować z przyjmowanych lekarstw bo może to spowodować gorsze skutki dla naszego organizmu.

Zanim osoba borykająca się z kłopotami ze wzwodem, skonsultuje się z lekarzem sama może sobie pomóc. Warto zastosować odpowiednią dietę, zadbać o poprawę kondycji fizycznej czy też spróbować np. pompki próżniowej.

Komentarze do: Zaburzenia erekcji a leki (1)

lukas_g
lukas_g 08-07-2016 09:00

Zaburzenia erekcji a starania o dziecko

1

W moim przypadku na problemy z erekcją zadziałał suplement. Zanim zacząłem go brać często brakowało mi energii na seks, a po regularnej suplementacji (około 6 tygodni) poczułem się lepiej - nabrałem witalności i wróciły ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze