Szukaj

Terapia zaburzeń erekcji przy wykorzystaniu urządzen próżniowych

Istnieje wiele metod radzenia sobie z zaburzeniami erekcji. Przede wszystkim na początek warto skonsultować się z lekarzem seksuologiem lub urologiem, który dobierze odpowiednią terapie do naszych potrzeb. Jedną z możliwości, jakie zaproponuje Ci lekarz może być pompka próżniowa. Terapia z wykorzystaniem urządzeń próżniowych - pompek próżniowych - jest skuteczna i odpowiada większości mężczyzn z  radzeniem sobie z zaburzeniami wzwodu.

Terapia zaburzeń erekcji przy wykorzystaniu urządzen próżniowych

Urządzenie te składają się z komory próżniowej z uszczelniającą obręczą oraz ręcznie zasilanej baterią pompki. Zasada ich działania polega na wytworzeniu ujemnego ciśnienia wokół penisa, co powoduje „zassanie” krwi i w konsekwencji wzwód.

Aby cały układ działał prawidłowo, pierścień uszczelniający musi być założony dokładnie przy nasadzie prącia. W zależności od producenta pierścienie wytwarzane są z lateksu lub silikonu i dostępne są w wielu rozmiarach.

Ważne wskazówki

Ważne jest aby pamiętać, iż należy zachować godzinną przerwę między kolejnym użyciem pierścienia, sam pierścień nie powinien pozostawać na prąciu dłużej niż 30minut. Wynika to z zapewnienia odpływu krwi z penisa. Ponad to pierścień po jakimś czasie zużywa się i traci swoją elastyczność dlatego po pewnym czasie będzie trzeba go wymienić. Warto wspomnieć, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje zakupu pompek próżniowych.

Wady i zalety pompki próżniowej

Pompka próżniowa ma wiele zalet:

  • Płacisz tylko raz - urządzenie może służyć przez lata;
  • Nie ma potrzeby stosowania igieł;
  • W razie potrzeby można z nich korzystać wielokrotnie w ciągu jednego dnia.

Ale także wady:

  • Eliminuje spontaniczność w seksie;
  • Ejakulacja może nastąpić z opóźnieniem lub w ogóle jej nie będzie;
  • Stosowanie wydaje się skomplikowane i mało eleganckie.

Czasami może pojawić się uczucie zimna w penisie. W trakcie jej stosowania pierścień redukuje wypływ krwi z penisa, tak więc w czasie działania pompki nie ma możliwości jej odpływu. To może powodować uczucie zimna, gdyż penis sinieje i się oziębia. Po usunięciu pierścienia wszystko wraca do normy.

Komentarze do: Terapia zaburzeń erekcji przy wykorzystaniu urządzen próżniowych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz