Szukaj

Rak prostaty: zdrowy styl życia obniża ryzyko agresywnego guza

Badacze z University of California, Los Angeles' Jonsson Comprehensive Cancer Center przekonują, że prowadzenie zdrowego stylu życia jest powiązane z niższym ryzykiem rozwoju agresywnych postaci nowotworu prostaty u mężczyzn zdiagnozowanych już z tym rakiem.Za zdrowy styl życia uznaje się: utrzymywanie stałej zdrowej wagi, unikanie napojów słodzonych, unikanie żywności przetworzonej i wysokokalorycznej, ćwiczenia fizyczne co najmniej 30 min każdego dnia, ograniczenie czerwonego i przetworzonego mięsa, zróżnicowana dieta.

Dr Lenore Arab mówi: - Większość mężczyzn jest zagrożonych rakiem prostaty, ale to poziom jego agresywności ma największe znaczenie kliniczne.

Badania sugerują, że nawet mężczyźni już zdiagnozowani z rakiem prostaty mogą kontrolować swoja chorobę i ograniczać jej agresywność poprzez dietę i styl życia.

Kiedy rak prostaty jest wykryty wcześnie, poziomy wyleczenia są wysokie. Jednak u niewielkiej grupy mężczyzn rak jest agresywny, rośnie szybko i daje przerzuty na inne części ciała – ta postać choroby jest o wiele bardziej niebezpieczna.


Badanie, które zostało opublikowane w Nutrition and Cancer, objęło 2 212 mężczyzn pochodzenia kaukaskiego i afroamerykańskiego, w wieku od 40 do 70 lat. Wszystkich właśnie zdiagnozowano z rakiem prostaty.

Badacze obliczyli, że ryzyko agresywnego raka było większe o 38% u mężczyzn, którzy nie prowadzili zdrowego stylu życia, niezależnie od pochodzenia.

Natomiast ograniczenie konsumpcji czerwonego mięsa (mniej niż 500 gramów w ciągu tygodnia) oraz konsumowanie mniej niż 125 kilokalorii na każde 100 gramów jedzenia w ciągu dnia, w sposób szczególny chroniło przed agresywnym rakiem prostaty.

Badanie z tego roku, opublikowane w Journal of Clinical Oncology, udowodniło, że jakość życia pacjentek, które przeżyły raka piersi, znacząco poprawia się, jeżeli decydują się prowadzić zdrowszy styl życia.

Badanie zamieszczone w American Journal of Clinical Nutrition, także wykazało, iż zdrowy styl życia redukuje ryzyko zgonu z różnych przyczyn, włączając w to raka i choroby układu oddechowego.


Komentarze do: Rak prostaty: zdrowy styl życia obniża ryzyko agresywnego guza (1)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 13-05-2019 15:18

Leki przeciwrakowe sprzedam lek rak leczenie alternatywne

1

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze