Szukaj

Piąta kampania Movember w Kanadzie

Podziel się
Komentarze0

Kampania Movember, mająca na celu walkę z rakiem prostaty, po raz piąty powróciła do Kanady. Przez cały listopad, mężczyźni w tym kraju są uwrażliwani na raka prostaty i zachęcani do przeprowadzania badań.Otóż, każdy mężczyzna jest zachęcany do ... zapuszczania wąsów, jako przypomnienie o raku prostaty.

Kanadyjskie towarzystwo raka ocenia, że jeden mężczyzna na siedmiu ryzykuje tym, iż zachoruje na raka prostaty w ciągu swojego życia. Jeden mężczyzna na 28 umrze z tego powodu.

Jak uważa Jean-Aymeri de Magistris, rzecznik kampanii, zapuszczone wąsy, symbol Movember, odgrywają znaczącą rolę w sukcesie tego przedsięwzięcia.


Powiązanie humoru – zapuszczone wąsy – z poważną tematyką, pozwala obudzić ciekawość wśród ludzi. Jak dodaje jeszcze Jean-Aymeri de Magistris, rak prostaty generalnie budzi mniejsze zainteresowanie niż inne choroby, na przykład rak piersi.

Jego zdaniem, pojawienie się wąsów na męskich twarzach zachęci do rozmowy i pozwoli poruszyć kwestię zdrowia męskiego.

Jak podaje organizacja Prostate Canada, w tym roku w kierunku raka prostaty zostanie zdiagnozowanych 25 500 mężczyzn. W ostatnim roku, wysiłki mobilizacji wąsaczy pozwoliły zebrać 22,3 miliony dolarów w kraju.

Komentarze do: Piąta kampania Movember w Kanadzie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz