Szukaj

Zestresowane kobiety wolniej spalają tłuszcze

Podziel się
Komentarze0

Wszyscy wiemy, że tłuste jedzenie negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Jednak naukowcy z Ohio State University przedstawiają jeszcze jeden powód, dla którego nie powinniśmy jeść hamburgerów i frytek, zwłaszcza po stresującym dniu. Wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie Biological Psychiatry.

Stres nie tylko generuje niechęć do zdrowej żywności - sugerują wyniki badania opublikowanego niedawno w Biological Psychiatry, ale również powoduje, że kobiety wolniej metabolizują posiłki o wysokiej zawartości tłuszczu. Badania wykazały, że tak jest  w przypadku kobiet, które doświadczają jednej lub więcej stresujących sytuacji dziennie przed zjedzeniem posiłku bogatego w tłuszcze.

Wyniki badań

Średnio kobiety, które miały jeden lub więcej stresorów na 24 godziny przed posiłkiem, spaliły 104 kalorie mniej w czasie siedmiu godzin po posiłku o wysokiej zawartości tłuszczu niż kobiety niezestresowane - różnica 11 funtów w ciągu jednego roku.

Potrzebne będą jednak dalsze analizy, gdyż należy pamiętać, że badanie objęło jedynie 58 kobiet, które miały średnio 53 lata, wzięto pod uwagę tylko stresory z dnia poprzedzającego posiłek o wysokiej zawartości tłuszczu. Posiłek składał się z jaja, kiełbasy z indyka, herbatników i sosu, w sumie 930 kalorii i 60 g tłuszczu. Badanie zostało zaprojektowane tak, aby ilość kalorii i tłuszczu odpowiadała dwóm hamburgerom i porcji frytek w restauracji fast-food.

Tak więc, jeśli kiedykolwiek zastanowisz się, co jest gorsze niż tłusty posiłek, to wiedz, że jest to tłusty posiłek po stresującym dniu.

Komentarze do: Zestresowane kobiety wolniej spalają tłuszcze

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz