Szukaj

Rak piersi: coraz więcej wyzdrowień

Podziel się
Komentarze0

Nawet jeśli wykrywa się coraz więcej przypadków raka piersi w Kanadzie, to ostanie dane, najświeższe, jakie ostatnio zebrała agencja Statistique Canada, są mimo wszystko zachęcające.


Mimo że rak piersi pozostaje w dalszym ciągu trzecim rakiem najbardziej zabójczym w tym kraju – po raku płuc i po raku jelita grubego – go jednakże dziś, jak stwierdzają władze, jest on mniej zabójczy.

Według tej organizacji federalnej (Statistique Canada), jedna mieszkanka prowincji Quebec na dziewięć zostanie zdiagnozowana w kierunku raka piersi w przeciągu swojego życia. Ale jedynie jedna na 27 umrze z tego powodu.

W 2011 roku, agencja Statistique Canada naliczyła 23 400 nowych przypadków tej choroby w Kanadzie, z tego 6 200 w Quebeku. Jest to duża liczba, jak na tę prowincję, ponieważ, tytułem porównania, w prowicji Belle Province naliczon niecałe 5 000 przypadków raka piersi w 2001 roku.


Jeśli chodzi o zgony, 5 100 Kanadyjek zmarło z powodu tej choroby w tym roku, podczas gdy w 2006 roku zmarło ich 4 842. Wiele kobiet, zawiedzione usługami oferowanymi przez publiczne służby zdrowia, zwraca się w kierunku prywatnych klinik, aby tam uzyskać odpowiednie i skuteczne leczenie.

Centrum medyczne Ville-Marie, które oferuje echografię oraz obrazowanie rezonansem magnetycznym w wykrywaniu nowotworów, diagnozuje około 100 nowych przypadków raka piersi rocznie, od momentu swojego otwarcia w 1994 roku.
Dzisiaj, liczba ta wzrosła do 450 nowych przypadków rocznie.

Na szczęście, postępy technologiczne sprawiają, że coraz więcej kobiet jest w stanie wyjść cało z tej choroby. Urządzenia, takie jak maszyna do rezonansu magnetycznego, z całą pewnością moga wykrywać nowotwory.

Obrazy są trójwymiarowe, są one niewiarygodnie wyraźne i konkretne, wyjaśnia doktor John Keyserlingk, z centrum medycznego Ville-Marie. Możemy zidentyfikować dokładnie jaki obraz mamy z przodu, z tyłu piersi, jaki zakres, wszystkie ta małe detale, których nigdy byśmy nie zobaczyli w zwykłym badaniu mammograficznym.

Komentarze do: Rak piersi: coraz więcej wyzdrowień

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz