Szukaj

Rak piersi: breloczek prewencyjny

Podziel się
Komentarze0

W ramach miesiąca uwrażliwnia na raka piersi, Kanadyjskie Towarzystwo Raka (Société canadienne du cancer, SCC) udostępnia do sprzedaży 35 000 breloczków, aby przypomnieć kobietom o znaczeniu regularnego poddawania się testom wykrywającym raka piersi.Zbyt dużo kobiet w wieku od 50 lat  do 69 lat o tym zapomina, albo po prostu to ignoruje - mowa tutaj o przeprowadzaniu badań mammograficznych - jak stwierdza pani Lise Dion, która jest związana z Kanadyjskim Towarzystwem Raka już trzeci rok z kolei.

Pani Lise Dion, która jest kanadyjską arystką kabaretową, uważa osobiście, iż rzeczą podstawową jest podkreślanie znaczenia prewencji, jeśli chcemy unikąć tego, żeby ten typ raka nie atakował zbytnio mieszkanek Quebeku.

Matka oraz przyjaciółka tej artystki zostały dotknięte rakiem piersi, tak więc dla artystki jest to również sprawa osobista w pewnym sensie.

Dla Lise Dion bowiem, rak piersi oznacza bardzo ciężką chorobę, która podminowuje w dodatku wiarę w siebie u wszystkich chorujących kobiet, ponieważ dotyka on bardzo boleśnie ich kobiecości oraz życia seksualnego.

Pani Dion zaprasza więc kobiety w Kanadzie, aby kupiły sobie niedrogi breloczek przypominający o niezbędnych badaniach mammograficznych, który kosztuje 5 dolarów i jest dostępny w aptekach Jean Coutu oraz w regionalnych biurach Kanadyjskiego Towarzystwa Raka.

Jak uważa Kanadyjskie Towarzystwo Raka, osiem przypadków nowotworów piersi na dziesięć dotyczy kobiet w wieku 50 lat i więcej. A jedna kobieta na dziewięć jest zagrożona, iż zachoruje na tę chorobę w przeciągu swojego życia.

W 2011 roku, 6 200 mieszkanek Quebeku zachoruje na raka piersi, a 1 300 kobiet umrze w następstwie tej choroby.

Komentarze do: Rak piersi: breloczek prewencyjny

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz