Szukaj

Prawdziwy mężczyzna

Kim w XXI wieku jest prawdziwy mężczyzna? Rycerzem na białym koniu czy może zbuntowaną gwiazdą rocka? Jakie cechy mężczyzn kobiety sobie szczególnie upodobały? I jak ten ideał zmieniał się w ciągu wieków? Mówi się, że prawdziwy mężczyzna to teraz gatunek na wymarciu. Czy rzeczywiście tak jest?

Prawdziwy mężczyzna

Obecnie panowie nie mają skąd czerpać odpowiednich wzorców, coraz częściej twierdzą też, że nie jest dla nich ważne, czy ktoś będzie uważał ich za prawdziwych mężczyzn, czy nie. Wiąże się to z zacieraniem granic pomiędzy kobietami i mężczyznami. Winne jest równouprawnienie, feminizm, emancypacja. To wszystko powoduje, że mężczyźni nie wiedzą nawet, jak powinien zachowywać się prawdziwy dżentelmen.

Prawdziwy mężczyzna kiedyś i dziś

Na przestrzeni wieków znacząco zmieniła się rola mężczyzny, który już nie musi zdobywać pożywienia ani dbać o bezpieczeństwo rodziny w takim stopniu jak kiedyś. Dawniej panowie brali synów na polowania i uczyli ich, jak być zdobywcami i obrońcami dam. Nawet najlepsza matka nigdy nie przekaże chłopcu zasad, które pozwolą mu stać się prawdziwym mężczyzną. Kobieta inaczej postrzega świat, inaczej myśli, a nawet inaczej widzi te same kolory. Dlatego tak ważne są wspólne męskie wypady, na które w obecnych czasach ojcowie mają niestety co raz mniej czasu i wychowanie dzieci zostawiają tylko kobietom.

Żyjemy w czasach, w których dobre wychowanie i dżentelmeństwo nie są w cenie. Na ulicach pełno jest dorosłych chłopców, którzy są słabi i niedojrzali. Kobiety nie chcą takich towarzyszów życia! Pragną silnego, odważnego i nastawionego na sukces faceta, który będzie dla nich oparciem i z którym wiele osiągną . Niestety coraz częściej to kobiety są silne, a mężczyźni niestanowczy i niezdecydowani. Miejmy nadzieję, że za jakiś czas wszystko wróci na właściwe tory i odwrócony zostanie proces zacierania się granic pomiędzy obiema płciami.

Cechy prawdziwego mężczyzny

Prawdziwy mężczyzna to ktoś, kto przede wszystkim szanuje kobiety i we właściwy sposób potrafi okazać im swoje zainteresowanie. Nie chodzi o to, by codziennie był u ciebie z bukietem róż i śpiewał ci pod balkonem serenady. Ważne, by sprawiał że poczujesz, że jesteś najpiękniejszą kobietą na świecie. Niewinny komplement, miły sms w środku dnia, zwyczajna troska o to, czy nie będziesz sama wracała nocą do domu. Chodzi o zwykłe gesty, które pokazują, że mu zależy - nie ma w tym nic wstydliwego. Prawdziwy mężczyzna gra w otwarte karty i nie bawi się uczuciami kobiety. Taki facet nie rani, a na pewno nie robi tego celowo.

Odpowiedzialność to jedna z głównych cech dżentelmenów. Stąpają oni mocno po ziemi i liczą się z konsekwencjami. Wiedzą, że nie mogą uciekać od problemów i skutków swoich błędów - że muszą im stawić czoła. Ważna jest też stanowczość, nie ma nic bardziej męskiego niż zdecydowany i broniący swojego zdania facet. Kobiety częściej się wahają, a decyzje podejmują pod wpływem nastroju, dlatego w takim przypadku ich idealnym dopełnieniem będzie stanowczy mężczyzna. Nie oznacza to jednak, że kobiety są życiowymi ofiarami i bez mężczyzn nie potrafią sobie poradzić. Mimo wszystko, miło jest mieć partnera, który będzie stanowił podporę w trudnych sytuacjach.

Kolejną cechą, bez której trudno wyobrazić sobie prawdziwego mężczyznę jest inteligencja. Nie oznacza ona tylko umiejętności zdobywania wiedzy, ale również zdolność do szybkiego odnajdywania się w nowych sytuacjach. Oczytany, chcący się rozwijać, posiadający własne pasje - taki właśnie jest prawdziwy mężczyzna. Jego hobby nie muszą być wcale sporty ekstremalne, może to być kolekcjonowanie modeli samolotów do składania czy zamiłowanie do gier wideo. Ważne by mężczyzna oddawał się temu w 100%. Znaczenie ma zaangażowanie i ambicja, dzięki, której nie mówi „kiedyś nauczę się angielskiego", „za jakiś czas poszukam pracy". Dla niego nie istnieje „kiedyś" tylko „teraz". Zaradność jest również istotna. Nie chodzi jednak o gromadzenie astronomicznej kwoty na koncie, ale o umiejętność zadbania o materialne potrzeby rodziny.

Choć wszyscy znają słowa piosenki T.Love „Chłopaki nie płaczą", dla kobiet męskie łzy wcale nie są oznaką słabości. Panie potrafią one docenić mężczyzn, którzy nie tłumią w sobie emocji.

Prawdziwy mężczyzna jest troskliwy

Czy istnieje coś bardziej atrakcyjnego niż mężczyzna, który potrafi być solidnym oparciem? Kimś, kto niemal rycersko broni swojej partnerki, a w przyszłości także rodziny, niezależnie od przeszkód, jakie pojawią się na drodze. Prawdziwy mężczyzna sprawia, że kobieta czuje się wyjątkowo - ma pewność, że ktoś się o nią troszczy.

Troskliwość, która wydaję się mało męska, paradoksalnie jest największym atutem prawdziwego mężczyzny. Facet, który potrafi przytulić, pogłaskać po głowie i okazać trochę delikatności jest obecnie na miarę złota. Kobiety uwielbiają mężczyzn, którzy potrafią uzewnętrznić swoje uczucia i pokazać, że im zależy. Prawdziwy mężczyzna musi dawać kobiecie poczucie, że jest kochana, atrakcyjna i jedyna. Powinien być otwarty na wszystkie sygnały z jej strony i wychodzić naprzeciw jej potrzebom.

Autor: Izabela Podkulska

Komentarze do: Prawdziwy mężczyzna (3)

optoagnieszka
optoagnieszka 12-09-2016 15:38

Prawdziwy mężczyzna

3

Być może niektóre kobiety wolą być zdominowane, ale w ostatnich latach ich rola w związku ewoluuje i szukają raczej bardziej biernych mężczyzn - czułych, ale podatnych także na wpływy :). Mężczyźni w stylu maczo nie wygi... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (3)
Pokaż cały wątek (3)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze