Szukaj

Nowa terapia powszechnego ginekologicznego problemu

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy z Los Angeles Biomedical Research Institute (LA BioMed) odkryli, że progestagen hamuje krwawienia u kobiet cierpiących na ekstremalnie ciężkie menstruacje. Badanie ukazało się w American Journal of Obstetrics and Gynecology. Dr Anita L. Nelson, główna badaczka, mówi: nadmierne krwawienia to powszechny problem, który obserwujemy w ginekologicznej praktyce i na oddziałach ratunkowych.Mogą przeszkadzać w normalnej aktywności oraz narazić kobietę na anemię i inne ciężkie konsekwencje zdrowotne z powodu dużej utraty krwi, dodaje badaczka.

Aż do tej pory nie było żadnej terapii zatwierdzonej przez FDA w krótkoterminowym leczeniu tych dolegliwości.

Badanie naukowców z LA BioMed przedstawa nową terapię opartą jedynie na progestagenie, która okazała się skuteczna w zatrzymywaniu anormalnych ostrych krwawień miesięcznych.


W ciągu 5 dni terapii, krwawienia zatrzymały się u 44 z 48 kobiet w badaniu, a pozostałe 4 doświadczyły jedynie plamienia. Średni czas do zatrzymania krwawienia wyniósł 2,6 dnia.

W badaniu pilotażowym, pacjentki otrzymały zastrzyk z 150 mg dawką DMPA (Depomedroxyprogesterone acetate), a następnie 20 mg pigułki MPA (Medroxyprogesterone acetate) do zażywania doustnego co 8 godzin przez 3 dni.

Dr Nelson mówi: jest to największe badanie, które mierzy skuteczność hormonalnej terapii nadmiernego krwawienia ze względnie niską dawką. Terapia ta dostarcza też dłuższą ochronę niż dotychczasowe metody.

Dodatkowo, ten sposób leczenia jest też atrakcyjną opcją dla kobiet, u których niewskazane jest leczenie estrogenem, które potrzebują dłuższej terapii i które mogą mieć problemy z codziennym zażywaniem pigułek.

Komentarze do: Nowa terapia powszechnego ginekologicznego problemu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz