Szukaj

Kobieta idealna

Kim jest kobieta idealna? Nierealnym zbiorem cech, męską fantazją czy może - najlepszą wersją samej siebie? Okazuje się, że panowie pytani o cechy kobiety idealnej chętnie opisują, jak takowa miałaby wyglądać, zachowywać się, w co się ubierać, w jakim zawodzie pracować a także... czego powinna chcieć.

Kobieta idealna

Do tematu zazwyczaj podchodzi się z przymrużeniem oka, jednakże okazuje się, że nawet naukowcy podjęli się próby opracowania wizerunku kobiety idealnej. Poza tym pytania o cechy pożądane u partnerek pojawiają się w wielu sondażach, nie mówiąc już o portalach internetowych, które radzą, jak zostać kobietą idealną.

Jaka jest kobieta idealna?

Kobieta idealna - wygląd

Według badań opublikowanych w czasopiśmie Journal of Sex Research idealna kobieta to niekoniecznie ponętna dwudziestolatka - panowie preferują kobiety 2-4 lata młodsze od siebie. Szukając informacji o wyglądzie kobiety idealnej natrafia się na kolejne badania i sondaże, które podają sprzeczne informacje. Trudno stwierdzić, czy kobieta idealna jest brunetką czy blondynką, czy ma mały czy duży biust. Jedna cecha wyglądu pojawia się w większości badań: proporcjonalność sylwetki. Panowie są również stosunkowo zgodni co do tego, jak powinien ubierać się ideał kobiety - wskazują na takie elementy garderoby jak spódnice, sukienki i szpilki. Co ciekawe, mężczyznom podoba się naturalność i maksymalne ograniczenie makijażu. Wszak kobieta idealna nosi w sobie naturalne piękno, które nie wymaga dodatkowych zabiegów...

Kobieta idealna - charakter

Badania przeprowadzone przez jeden z popularnych portali randkowych pozwoliły ustalić, jakich cech poszukują mężczyźni u kobiet. Czuła, delikatna, wrażliwa, ale też odpowiedzialna, uczciwa, troskliwa i seksowna - taka jest kobieta idealna. Panowie cenią sobie kobiecość, natomiast uważają, że solidność, systematyczność, umiejętność logicznego myślenia to cechy zarezerwowane dla nich. Nie można odmówić takiemu rozumowaniu pewnej logiki - przy kobiecie wyrozumiałej i opiekuńczej można pozwolić sobie na chwile słabości czy małe wpadki. Na wagę złota jest też uśmiech - 75% badanych uważa, że nie ma nic lepszego niż uśmiech partnerki po opowiedzianych przez nich żartach.

Jak zachowuje się kobieta idealna?

Czego nie robi kobieta idealna

Według sondażu OBOP-u panie nie powinny przede wszystkim... pytać czy nie są za grube. Panom nie podoba się wulgarny język, lubią za to, gdy kobieta rezygnuje z noszenia bielizny. Dodatkowo ideał kobiety nie wychodzi samotnie na imprezy (uznało tak 78% badanych) oraz nie głosi feministycznych poglądów (opinia 83% mężczyzn).

Czego chce kobieta idealna

Na najwyższym miejscu listy priorytetów kobiety idealnej powinno się znaleźć posiadanie potomstwa. Badacze ewolucyjni Todd K. Shackelford i David M. Buss uważają, że że zarówno człowiek pierwotny, jak i żyjący współcześnie, pragnie przede wszystkim przekazać swoje geny, stąd u mężczyzn tak silna potrzeba widzenia kobiety w roli matki ich dzieci.

Mężczyźni kobiety idealnej

Istotna jest ilość byłych partnerów kobiety idealnej - najlepiej, jeśli miałaby ona jednego partnera bądź była dziewicą. Wierność jest cechą, którą panowie stawiają na wysokim miejscu, jednak zaznaczają, że wierna partnerka powinna być także atrakcyjna fizycznie...

Przepis na kobietę idealną

Po prezentacji wyników badań, mających na celu ustalić obraz kobiety idealnej, panie zapewne postanowiłyby: zrezygnować z diet (wszak panowie lubią krągłości), wyrzucić kosmetyki do makijażu (w końcu naturalność jest w cenie), zrobić trwałą, ewentualnie chodzić spać z mokrymi włosami (ponoć mężczyznom bardziej podobają się włosy falowane i napuszone niż proste). Jak widać, przepis na kobietę idealną mógłby dać rezultaty, łagodnie mówiąc, zaskakujące.

Warto też zastanowić się, czy nieidealny mężczyzna chciałby u swojego boku idealną kobietę? Mogłoby się to dla niego skończyć obniżeniem samooceny czy nerwicą. Na obraz kobiety idealnej kreowany w mediach warto przymknąć oko i wybrać z niego to, co może się przydać: uśmiech, który rozładuje atmosferę i ułatwi budowanie relacji, akceptację wad innych ludzi, w szczególności partnera, czy chociażby założenie sukienki od czasu do czasu, by poczuć się kobieco. Pamiętajmy też, że zakochany mężczyzna ideał będzie widział w najbliższej mu kobiecie.

Autor: Justyna Błasiak

Komentarze do: Kobieta idealna

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz