Szukaj

Zbyt mało matek karmi piersią

Podziel się
Komentarze0

Najnowsze badania Amerykanów dowodzą, że zbyt mało matek karmi piersią przez zalecany czas. Kobiety rezygnują z wyznaczonych sobie celów i przerywają karmienie piersią, nawet jeszcze przed wyjściem ze szpitala. Badacze sugerują, że szpitale powinny zapewnić kobietom lepszą opiekę w okresie laktacji.Naukowcy z amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom przeprowadzili ostatnio badania dotyczące karmienia piersią.

W badaniach wykorzystano dane na temat ponad 3000 tysięcy kobiet powyżej 18 roku życia, które urodziły dziecko po 35. tygodniu ciąży. Dane pochodziły z ankiet, w których kobiety, będąc jeszcze w ciąży, udzielały odpowiedzi na pytania.

Rezultaty ankiety: 1792 kobiety (69%) zadeklarowały, że mają zamiar karmić piersią swoje dzieci przez pewien okres - od kilku tygodniu do około siedmiu miesięcy.

Większość z nich - 85% - deklarowało chęć karmienia piersią trzy miesiące i dłużej. Bez względu na podane informacje, tylko 32% kobiet zrealizowało zaplanowany cel.


Wiele kobiet, planujących karmienie piersią przez kilka miesięcy, przerwało je po upływie około miesiąca, a niektóre nawet przed wyjściem ze szpitala.

Najczęściej, karmienie piersią przed upływem zaplanowanego okresu kończyły kobiety otyłe oraz palące papierosy, a także samotne. Częściej swój cel realizowały kobiety zamężne lub pozostające w związkach partnerskich.

Nie bez znaczenia jest też fakt opieki położnych w szpitalu. Matki, które dostały dziecko do nakarmienia piersią w ciągu godziny od porodu, były bardziej skłonne do trzymania się swojego założenia. 

Ważna jest także świadomość, jak karmienie piersią wływa na rozwój dziecka. Świadomość ta jest wciąż zbyt niska. Szpitale powinny zachęcać i promować karmienie piersią już od momentu urodzenie dziecka, a nawet jeszcze wcześniej - powinno się bowiem zwiększać tę świadomość również pośród kobiet ciężarnych.

American Academy of Pediatrics zaleca karmienie piersią przez około 6 miesięcy, przy stopniowym rozszerzaniu diety niemowlęcia o pokarmy stałe.


Komentarze do: Zbyt mało matek karmi piersią

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz