Szukaj

Warzywa? Zdrowy sposób na zabawę z dwulatkiem!

Podziel się
Komentarze0

Ponad 30% dzieci w USA w wieku od 2 lat cierpi na nadwagę bądź otyłość. Ostatni raport organizacji Trust for America's Health i Fundacji Roberta Wooda Johnsona podaje, że 16,9% dzieci ma zdiagnozowaną kliniczną otyłość.

Warzywa? Zdrowy sposób na zabawę z dwulatkiem!
Natomiast w Polsce zaledwie przed paroma miesiącami PAP podawał, że 15-20% dzieci w Gdańsku ma nadwagę bądź otyłość. Czas wykorzystać naturalną skłonność do zabawy przez naukę u dzieci, ucząc ich budowania zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.

Mama ma większy wpływ

57% kobiet uważa, że rodzice w równym stopniu mają wpływ na potencjalną otyłość dziecka, jednakże badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych mówią co innego – to matki mają o wiele większy wpływ na wagę dziecka. Nie da się także ukryć, że to matki spędzają najwięcej czasu z dziećmi i także one dobierają zabawki dla swojego maluszka.

- Budowanie zdrowych nawyków żywieniowych i zabawę można połączyć.
- mówi Maria Braun prowadząca sklep z zabawkami dla dzieci Drewniaczek.eu - Wybór zabawek w tym zakresie jest ogromy: drewniane warzywa, owoce, pomoce kuchenne, są całkowicie bezpieczne i wzmacniają zdolności manualne dziecka.

Drewniana sałatka

owocowa deskaZaopatrzenie się w zestaw drewnianych warzyw i owoców będzie szczególnie pomocne, gdy niejednokrotnie musimy przygotować obiad, a nasz maluch kręci się pod nogami i koniecznie chce pomóc. Każda mama wie, że nawet ulubiona bajka może nie skutkować w czasie, gdy w kuchni dzieją się ciekawe rzeczy. Gdy umożliwimy maluchowi przygotowanie własnej sałatki z drewnianych warzyw, nie tylko damy mu ciekawe zajęcie, ale także – możliwość pochwalenia się swoim dziełem przed resztą rodziny. Taką zabawę możemy wykorzystać także do poznawania nazw poszczególnych warzyw czy owoców.


- Już dwuletnie dzieci z powodzeniem operują miniaturowym, drewnianym, zaokrąglonym nożykiem, tnąc specjalnie do tego przygotowane drewniane jabłuszka. Fascynacja możliwością łączenia i krojenia poszczególnych elementów na długie minuty angażuje dziecko, które dzięki temu ćwiczy koncentrację i koordynację - podkreśla Maria Braun.

Do wyboru, do koloru

Możliwości zabawy drewnianymi owocami  jest wiele – możemy układać owoce czy warzywa według kolorów, wielkości czy... od najbardziej do najmniej ulubionych. Trzylatki mogą bawić się w sklep czy stragan i sprzedawać mamie ekologiczne warzywa, mogą także przygotować tacie drewnianą kanapkę, a rodzeństwu - owocowy deserek z połówek truskawek, jabłek i awokado.

Takie oswojenie z warzywami od najmłodszych lat będzie doskonałym wyjściem do zdrowych wyborów w przyszłości. Jak podają badacze ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, którzy przebadali ponad 800 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, w codziennym jadłospisie dzieci brakuje warzyw, a porcje owoców zastępuje się mocno słodzonymi, kupnymi sokami. To prosta droga do otyłości i poważnych problemów zdrowotnych. Aktywnie wpływając na wybory dziecka od małego, zwiększamy szansę, że w późniejszych latach będzie umiało dokonywać zdrowych wyborów.

Póki co, macie okazję do doskonałej zabawy!****
Drewniaczek.eu  - sklep internetowy oferujący duży wybór drewnianych zabawek dla dziewczątk i chłopców w każdym wieku.

Komentarze do: Warzywa? Zdrowy sposób na zabawę z dwulatkiem!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz