Szukaj

Smoczek który pozwoli wcześniakom na szybszy powrót do zdrowia?

Podziel się
Komentarze0

Przed większością wcześniaków przychodzących na świat pojawia się cała masa wyzwań i przeciwności, które będą musiały pokonać. Jednak, nawet jeśli przezwyciężą wszelkie problemy zagrażające ich życiu, ciągle będą musiały mierzyć się z nieprzyjemnymi procedurami medycznymi, długim pobytem w szpitalu i zwiększonym zagrożeniem wystąpienia chronicznych problemów ze zdrowiem w ciągu całego życia.By pomóc im pokonać jeden z największych problemów, jakim jest nabywanie umiejętności ssania i jedzenia - naukowcy z Florida State University postanowili udostępnić swój Smoczek Aktywujący Kołysanki (PAL – Pacifer Activated Lullaby) szpitalom na całym świecie.

Innowacyjne urządzenie PAL, które korzysta z mocy, jaką ma muzyka, pomaga wcześniakom szybko nauczyć się odpowiednich ruchów mięśni, które odpowiedzialne są za ssanie, a co za tym idzie, spożywanie posiłków. Zostało ono rozpowszechnione przy współpracy z Powers Device Technologies Inc. Badania naukowców pokazują, że PAL może zredukować okres pobytu dzieci w szpitalach do minimum, (średnio - do pięciu dni).

W przeciwieństwie do dzieci narodzonych terminowo, wcześniaki przychodzą na świat pozbawione neurologicznej zdolności do koordynowania czynności takich jak ssanie, przełykanie, oddychanie, które bezpośrednio odpowiadają za jedzenie - powiedział Jayne Standley, Florida State's Robert O. Lawton, szanowany Profesor specjalizujący się w Terapii Muzyką oraz wynalazca PAL-a. Im dłużej  zajmuje dzieciom nauka niezbędnych umiejętności, tym bardziej w tyle zostają w procesie rozwoju. PAL używa kołysanek, by przyspieszyć proces rozwoju, pomagając wcześniakom szybciej nauczyć się jeść, dzięki czemu wcześniej mogą opuścić szpital.

PAL używa specjalnie połączonych: smoczka i głośnika - odpowiednie ruchy ssące uruchamiają urządzenie odtwarzające melodię. Kołysanki są niezwykle subtelne i przyjemne dla dzieci, co przekonuje je do ciągłego powtarzania ssania, aby znów móc usłyszeć przyjemną muzykę.


Kliniczne badania prowadzone przez Standley w Tallahassee Memorial Hospital (TMH), University od Georgia Hospital w Athens, University of North Carolina Medical Center w Chapel Hill oraz  Women's and Children's Hospital w Baton Rouge, pokazały znaczny rozwój niemowląt w kwestii nauki ssania. PAL przyspieszył naukę jedzenia u dzieci ponad dwukrotnie w stosunku do dzieci niekorzystających ze Smoczka Aktywującego Kołysanki.


Niesamowitym jest obserwowanie, jak szybko dzieci są zdolne nauczyć się ruchów ssących przy pomocy PAL - powiedział Terry Stevens, pielęgniarz pracujący na oddziale intensywnej terapii noworodków (NICU) w TMH. Szybciej są zdolne jeść, dzięki czemu wcześniej mogą pojechać do domu, a ich zdolności do koordynacji ruchów odpowiedzialnych za jedzenie są znacznie większe.

Poprzez pomoc wcześniakom w szybszym nabywaniu umiejętności jedzenia, PAL pozwala także rodzicom nawiązać bezpośredni kontakt z dziećmi, podczas tego bardzo ważnego etapu w procesie rozwoju niemowlęcia.

PAL daje rodzicom szansę na bezpośrednią pracę z dziećmi poprzez branie udziału w muzykoterapii - powiedziała Deborah Merritt, pielęgniarka NICU w TMH. Rodzice ponownie mogą przejąć kontrolę nad rozwojem dziecka i brać czynny udział w jego powrocie do zdrowia.

Smoczek Aktywujący Kołysanki wymyślony przez Standley'a ponad dekadę temu, przeszedł mnóstwo testów, został objęty amerykańskim prawem patentowym, a także otrzymał rekomendację Food and Drug Administration. Po zapoznaniu się ze znaczącymi efektami zdrowotnymi oraz korzyściami ekonomicznymi PAL, Power Device Technologies uzyskał prawo do dystrybucji oraz wszelkie prawa marketingowe pozwalające na rozprowadzenie i sprzedawnie produktu na całym świecie.

Po latach badań i testów klinicznych udowodniono jak efektywna jest ta technologia oraz jak korzystnie wpływa na rozwój wcześniaków. Jesteśmy zaszczyceni mogąc pracować z Florida State University, który pozwolił wprowadzić PAL do sklepów – powiedział P. Kathleen Lovell, dyrektor i CEO Powers Device Technologies. PAL czyni olbrzymią różnicę w jakości i standardzie opieki medycznej nad dziećmi.

Wraz ze wzrostem liczby przedwczesnych narodzin (ponad 36% od roku 1980), PAL pokazuje jaką siłę ma muzyka. Zwraca uwagę, jak może być wykorzystywana, by pomóc wcześniakom pokonać wszelkie przeszkody i dogonić w procesie rozwoju dzieci narodzone w terminie.

Komentarze do: Smoczek który pozwoli wcześniakom na szybszy powrót do zdrowia?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz