Szukaj

Pytanie dzieci co jedzą ich bohaterowie, skłania do wybierania zdrowszego jedzenia

Podziel się
Komentarze0

Popeye zainspirował całe pokolenie Baby Boom do jedzenia szpinaku. Badania przeprowadzone niedawno przez Uniwersytet Cornell sugerują, że idole mogą zachęcić dzieci do wypracowania własnych zdrowych nawyków żywieniowych.- Stołowanie się w restauracjach typu fast food to codzienność dla wielu dzieci i ich rodziców. Polecenie rodzicom, aby wprowadzili zdrowe produkty do diety dzieci nie jest ani zachęcające dla dziecka ani proste dla rodzica - twierdzi Brian Wansink, profesor marketingu w Cornell, dyrektor Cornell Food and Brand Lab oraz współautor badań. - Doradzenie rodzicom, aby zapytali dziecko 'Co zjadłby Batman?' może być rzeczywistym krokiem do stworzenia zdrowszej odmiany ‘fast foodu’.

Wyniki badań zostały opublikowane w magazynie „Pediatric Obesity” (Dziecięca otyłość) w artykule noszącym tytuł "Co zjadłby Batman? Skłanianie dzieci do wybierania zdrowszego jedzenia fast food." Wasink razem z pracownikiem naukowym Mitsuru Shimizu oraz studentem Guido Camps z Uniwersytetu w Utrecht w Holandii przeprowadzili badanie, w którym dwadzieścia dwoje dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat podczas letniego obozu zostały zapytane czy wolą frytki jabłkowe czy tradycyjne.


45% dzieci wybrało frytki jabłkowe po tym, jak zobaczyły zdjęcia superbohaterów i innych idoli, podczas gdy 9% wybrało frytki jabłkowe bez zdjęć bohaterów.

-Przeciętnie, dzieci, które wybrały jabłka spożyły tylko 34 kalorie, podczas gdy dzieci, które wybrały frytki tradycyjne spożyły 227 kalorii. To prawie siedem razy więcej kalorii z samego dania dodatkowego - Powiedział Wansink. - Jeśli się je fast food raz w tygodniu, niewielka zmiana z tradycyjnych frytek na jabłkowe zabezpiecza dziecko przed przybraniem na wadze 3 funtów (około 1,5 kg) rocznie - dodał.

Komentarze do: Pytanie dzieci co jedzą ich bohaterowie, skłania do wybierania zdrowszego jedzenia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz