Szukaj

Otyłość w Wielkiej Brytanii: coraz więcej dzieci wymaga hospitalizacji

Podziel się
Komentarze0

Problem otyłości w krajach uprzemysłowionych nie przestaje narastać. Na przykład, według badania ObEpi-Roche, zrealizowanego w 2012, już 32,3% dorosłych Francuzów zmaga się z nadwagą, a 15% z otyłością. Dzieci także cierpią z powodu tego problemu – 3,5% francuskich dzieci, w wieku od 3 do 17 lat, wykazuje znamiona otyłości, według Haute autorité de santé.Jednak na tę chwilę to Anglia figuruje pośród krajów najbardziej dotkniętych przez tę epidemię, o czym świadczą najnowsze statystyki NHS (National Health Service): 20% dzieci w wieku od 2 do 15 lat cierpi na otyłość.

Otyłość to wielki problem zdrowia publicznego, gdyż prowadzi do cukrzycy typu 2, astmy, bezdechu sennego oraz nadciśnienia.

Naukowcy z Imperial College London postanowili jednak przyjrzeć się temu problemowi pod innym kątem: liczba hospitalizacji otyłych dzieci w Anglii w przeciągu 10 lat. Analiza ukazała się w Plos One.


Badacze zebrali dane z narodowej bazy informacji na temat hospitalizacji, a następnie przeliczyli wszystkie przypadki pobytu w szpitalu dotyczące otyłych osób w wieku od 5 do 19 lat, w okresie 2000 – 2009.

Pośród nich odnaleźli przypadki hospitalizacji z przyczyn zdrowotnych oraz związane z operacjami chirurgicznymi w ramach terapii nadwagi.

Okazuje się, że ¾ tych pacjentów było hospitalizowanych z powodu astmy i innych dolegliwości układu oddechowego.

Poza tym, liczba przyjęć do szpitala znacząco wzrosła w ciągu 10 lat: w 2009, 3 806 otyłych dzieci szukało ratunku w szpitalu, a w 2000 – 872.

Częściej do szpitala trafiają dziewczęta. Poza tym, w 2009 blisko 200 otyłych nastolatek doświadczyło komplikacji ciążowych.

Z drugiej strony, wzrosła też liczba operacji bariatrycznych przeprowadzanych u otyłych dzieci: z 1 w 2000 do 31 w 2009.


Komentarze do: Otyłość w Wielkiej Brytanii: coraz więcej dzieci wymaga hospitalizacji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz