Szukaj

Kobiety mające niskie przychody mogą przekarmiać swoje dzieci

Podziel się
Komentarze0

Ubogie kobiety, które są samotnymi matkami, albo które mają depresję, mają też większe skłonności do przekarmiania swoich dzieci, poprzez dodawanie płatków zbożowych do butelek niemowlęcych. Praktyka ta prowadzi w prostej linii do pojawianiu się nadwagi u niemowląt, jak stwierdzają autorzy najnowszego badania.Do swojego badania, amerykańscy naukowcy zaprosili 254 kobiet, które miały niski przychód oraz niemowlęta na wychowaniu. Były to przede wszystkim kobiety pochodzenia hiszpańskiego.

Po przeanalizowaniu danych na ich temat, naukowcy odkryli, że 24% tych kobiet dokłada płatki zbożowe do butelek niemowlęcych. Co więcej, kobiety cierpiące na depresję robiły to aż o piętnaście razy częściej niż kobiety bez depresji.

Depresja jest chorobą bardzo powszechną pośród kobiet – matek o niskich przychodach i sprawia, że prawidłowe opiekowanie się dzieckiem jest wyjątkowo trudne, wyjaśnia główna autorka tego badania, doktor Candice Taylor Lucas, profesor psychiatrii w szkole medycznej New York University School of Medicine i w centrum szpitalnym Bellevue Hospital Center w New York City.


Artykuł na ten temat ma ukazać się wkrótce w przeglądzie specjalistycznym wydawanym przez amerykańską akademię pediatryczną American Academy of Pediatrics.

Nasze rezultaty są wyjątkowo niepokojące, ponieważ sugerują, że kobiety cierpiące na depresję mają większe skłonności do dodawania płatków do butelek, a to może zwiększać zagrożenie otyłością dla niemowląt, dodaje jeszcze doktor Candice Taylor Lucas.

Badacze odkryli również, że samotne matki miały większe skłonności do dodawania płatków do butelek, tak samo jak i matki, które czuły, że ich dzieci miały silną, intensywną reakcję emocjonalną na codzienną rutynę.

W sumie, odkrycia te pokazują, podsumowuje doktor Candice Taylor Lucas, iż czynniki stresu, które dominują w gospodarstwach domowych o niskim przychodzie, takie jak depresja, samotne rodzicielstwo, a także zachowania dziecka, wpływają na praktyki karmienia, które mogą prowadzić do otyłości.

Ważne jest więc, żeby zapewnić wsparcie takim rodzicom, odnośnie zdrowego odżywiania, jeżeli naprawdę chcemy skończyć z fenomenem dziecięcej otyłości, mówi jeszcze doktor Candice Taylor Lucas.

Badanie to zostało zaprezentowane na corocznej konferencji organizowanej przez towarzystwa pediatryczne w Stanach Zjednoczonych, Pediatrics Academic Societies, która miała miejsce w Bostonie. Dane oraz konkluzje z badań, zaprezentowanych na spotkaniach naukowych, powinny być przedstawione jako pierwsze, zanim zostaną opublikowane w przeglądzie naukowym.

Komentarze do: Kobiety mające niskie przychody mogą przekarmiać swoje dzieci

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz