Szukaj

Jedna trzecia amerykańskich nastolatków smsuje "za kółkiem"

Podziel się
Komentarze0

Nowe badanie rządowe opublikowało dramatyczny wynik, w którym jasno zostało wykazane, iż amerykańskie nastolatki coraz częściej piszą SMSy w trakcie prowadzenia samochodu - informuje centrum CDC (Centrum Kontroli i Prewencji Chorób). Jedna trzecia licealistów przyznała się do tego, że w ciągu ostatnich 30 dni pisała SMSy lub wysyłała maile prowadząc swój samochód.Około 43 procent 18-latków oraz 58 procent 19-latków potwierdziło, że w ubiegłym miesiącu zdarzyło im się napisać e-maila lub SMS będąc "za kółkiem".

Takie badanie, sprawdzające zachowanie bezpieczeństwa jazdy wśród młodzieży, zostało przeprowadzone po raz pierwszy.

"Pisanie SMSów lub mailów podczas jazdy samochodem może przynieść śmiertelne konsekwencje" powiedział Howell Wechsler, dyrektor CDC's Division of Adolescent and School Health.


Ośrodek nie ma niestety rezultatów w postaci wykazu liczby zgonów nastolatków, które przed wypadkiem zajmowały się komunikowaniem przez telefon.

W 2010 roku w wypadkach samochodowych zginęło 3,115 nastolatków w wieku 13-19, poinformowało CDC.

W porównaniu z ostatnią dekadą jest to spadek o około 44 procent, jednakże to wypadki samochodowe są najczęstszymi przyczynami zgonów pośród młodzieży.

Dodatkowo badanie potwierdziło, iż coraz więcej nastolatków zapina pasy w samochodzie oraz coraz radziej siada za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Przez ponad 20 lat miała miejsce tendencja spadkowa liczby młodzieży nie zapinającej pasów przy wsiadaniu do samochodu (według raportu CDC - z 26 do 8 procent).

Komentarze do: Jedna trzecia amerykańskich nastolatków smsuje "za kółkiem"

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz