Szukaj

Dzieci w grupach są bardziej aktywne

Podziel się
Komentarze0

Najnowsze badania dowodzą, że dzieci biorące udział w zajęciach pozalekcyjnych z rówieśnikami, są bardziej aktywne fizycznie.To dobra wiadomość, mogąca mieć zastosowanie w zapobieganiu otyłości u dzieci, która jest coraz powszechniejszym problemem.W badaniu prowadzonym przez Vanderbilt University w Nashville, udział wzięło 81 dzieci ze zróżnicowanych pod względem rasowym szkół.
Badani byli w wieku od 5 do 12 lat.

Naukowcy obserwowali aktywność dzieci oraz zadawali im pytania. Z obserwacji badaczy wynika, że dzieci, które mają przyjaciół w grupie, są bardziej aktywne od tych, bawiących się raczej samotnie. Dzieci podczas badań miały założone małe urządzenia rejestrujące ich aktywność - akcelerometry.


Badana była także zależność, pomiędzy rodzajem aktywności a usposobieniem dziecka. Jak się okazało, dzieci wybierające aktywne zabawy były bardziej skore do zawierania nowych znajomości oraz działały w grupie lepiej.

Naukowcy odkryli także, że dzieci poznające nowych przyjaciół, miały tendencję do zmiany swojej aktywności fizycznej, by dorównać poziomem nowemu znajomemu. W związku z tym, naukowcy próbują opracować metodę, która zachęcałaby dzieci do brania przykladu z bardziej aktywnych przyjaciół. Liczą, że plan ten się powiedzie, również ze względu na możliwości zapobiegania otyłości u dzieci.

Komentarze do: Dzieci w grupach są bardziej aktywne

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz