Szukaj

Brytyjskie dzieci są mało aktywne!

Podziel się
Komentarze0

Lekarze nie przestają powtarzać, że dla dobrego zdrowia regularna aktywność fizyczna jest absolutnie niezbędna. WHO zaleca co najmniej 30 minut intensywnego marszu każdego dnia. A jednak, niecałe 40% światowej populacji przestrzega wytycznych WHO.Niestety, siedzący tryb życia wiąże się z ryzykiem zachorowania na cukrzycę, dolegliwości sercowo-naczyniowe, otyłość.

Ostatni raport WHO wykazał, że brak aktywności fizycznej zabija więcej ludzi niż tytoń!

Badanie opublikowane w British Medical Journal Open przedstawia niepokojące informacje na temat siedzącego trybu życia brytyjskich dzieci.

Naukowcy z University College London alarmują, że brytyjscy uczniowie nie są aktywni na tyle, aby zachować dobre zdrowie.

W przebiegu swoich prac badacze obserwowali 6 500 dziewcząt i chłopców w wieku 7 – 8 lat. Aby ocenić ich poziom aktywności fizycznej, uczniów wyposażono w akcelerometry. Obserwacje trwały tydzień.


Mimo interesującej średniej, która pokazuje, że brytyjscy uczniowie dziennie robią ok. 10 000 kroków i są aktywni fizycznie przez 1 godzinę każdego dnia, dane są zatrważające.

Obliczono bowiem, że połowa badanych spędzała na siedząco ponad 6 godzin każdego dnia oraz nie angażowała się w aktywność fizyczną pozwalającą zachować formę.

Pod tym względem dziewczęta okazały się o wiele bardziej leniwe niż chłopcy. Zaledwie 1/3 z nich jest wystarczająco aktywna, w porównaniu do 2/3 rówieśników płci męskiej.

Zdaniem autorów raportu, za taki stan rzeczy odpowiadają komputery, telewizja i tablety.

Alarmują przede wszystkim rodziców i władze, aby zdali sobie sprawę ze znaczenia aktywności fizycznej i podjęli działania zmierzające do zredukowania skłonności ku siedzącemu trybowi życia u dzieci.

Komentarze do: Brytyjskie dzieci są mało aktywne!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz