Szukaj

Zakaz sadzenia genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy

W Meksyku, kraju kukurydzy ustanowiono zakaz sadzenia genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy. Zarządzenie zostało ustanowione 10 października na konferencji prasowej i od tego czasu każda nawet rozpoczęta już produkcja, musiała zostać wstrzymana.

Zakaz został wprowadzony tuż po licznych protestach przeciwko zmodyfikowanej genetycznie żywności. Skupiono się głównie na kukurydzy, gdyż Meksyk jest to kraj, w którym uprawiane jest tysiące odmian tej rośliny i każdy utożsamia kukurydzę właśnie z tym miejscem. Wszystkie sprzeciwy zostały poparte przez sędzię wydającego zarządzenie, gdyż jak sam uznał, augmenty obrońców są konkretne, a zmodyfikowana żywność może zagrażać zarówno życiu, jak i środowisku.

Mimo zarządzenia, pojawiły się pewne problemy, gdyż producenci postanowili mimo wszystko nadal importować genetycznie zmodyfikowaną kukurydzę z innych krajów, takich jak USA. Na swoją obronę importerzy mają fakt, iż sędzia zabronił produkowania zmodyfikowanej kukurydzy, natomiast nie wydał zakazu jej importu.

Na razie nie wiadomo, jak sprawa dalej się potoczy i czy zostanie wydany również zakaz w sprawie importu.

Komentarze do: Zakaz sadzenia genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz