Szukaj

Yerba mate w torebkach

Odpowiedz w wątku
dzikajagoda
dzikajagoda 03-12-2015 12:02

Czy yerba mate w torebkach, taka ekspresowa, jest tak samo skuteczna jak ta zaparzana w tradycyjny sposób, tzn. przy pomocy tykwy?

ilona_
ilona_ 07-12-2015 18:15

widziałam w sklepie yerbę w torebkach albo z Brazylii albo z Argentyny - jest jakaś różnica w jakości/działaniu?

akoni
akoni 24-04-2016 13:20

Wydaje mi się, że jeżeli chodzi o yerbę mate, to tak jak w przypadku wszelkich innych herbat - jest diametralna różnica w smaku i jakości między relatywnie tańszą herbatą w torebkach a droższą dostępną w herbaciarniach w postaci suszu. Z tego co słyszałam przy yerbie też moc jest zazwyczaj inna, w jednej torebce yerby jest dużo mniej suszu niż tradycyjnie zalewa się w naczyniu do picia.

Odmian yerba mate jest bardzo wiele i wielu producentów, więc na pewno czymś będzie się różnić yerba mate z Brazylii czy yerba z Argentyny. Najlepiej samemu popróbować i wybrać swoją ulubioną odmianę. Inna yerba przypadnie też zapewne do gustu kobietom, a inna mężczyznom. Niektórzy to w ogóle nie mogą strawić smaku yerby, a dla innych jest smaczna:) więc kwestia smaku, a jeżeli chodzi o jakość, to wiadomo, że za grosze nie dostaniesz dobrej herbaty, czy to jest yerba, herbata zielony czy inna...

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Właściwości yerba mate"