Szukaj

Waniliowy jogurt, nieoczekiwany afrodyzjak

Badania przeprowadzone na zwierzętach laboratoryjnych pokazały, że jogurt waniliowy może wpływać na … libido. Prace te zostały przeprowadzone przez naukowców z prestiżowego instytutu MIT, czyli Massachussetts Institute of Technology. Badanie na ten temat zostały opublikowane w naukowym Scientific American.W swoich doświadczeniach, naukowcy amerykańscy odkryli ze zdumieniem, że jogurt waniliowy wpłynął pozytywnie na aktywność seksualną gryzoni.

Następne pytanie nasunęło się samo z siebie – czy tak samo dzieje się u człowieka?

Badanie to jest najbardziej poważne, o czym świadczą sami utytułowani autorzy z Massachussetts Institute of Technology: profesor Susan Erman, specjalistka od biologii raka, oraz genetyk Eric Alm.

Na samym początku, naukowcy ci skupili się nad czymś zupełnie innym: wpływ na otyłość zażywania suplementów odżywiania, takich jak właśnie jogurty, w trakcie diety odtwarzającej tak zwane śmieciowe jedzenie u człowieka, czyli bogatej w tłuszcze i ubogiej we włókna pokarmowe oraz składniki odżywcze.

Tym bardziej więc wyniki te są naprawdę spektakularne.

Błyszcząca sierść

Przede wszystkim, naukowcy odnotowali, że myszy na diecie jogurtowej miały o wiele bardziej błyszczącą sierść i dziesięć razy bardziej gęstą.


Dodatkowo, badacze stwierdzili, że samce, dzięki mlecznym deserom, miały jądra o 15% większe niż samce, które były karmione śmieciowym jedzeniem; a także 5% większe niż samce na diecie normalnej, ale bez jogurtu.


A w końcu, myszy na diecie jogurtowej o wiele szybciej, łatwiej i skuteczniej zapładniały swoje partnerki. Zresztą, samice z grupy jogurtowej również rodziły większe małe i łatwiej je odstawiały od piersi niż samice, które nie jadały jogurtów waniliowych.

I to wszystko wcale nie jest śmieszne, ponieważ także zespół naukowców z uniwersytetu w Harwardze pokazał, że u człowieka również jakość spermy znacznie się poprawia dzięki diecie jogurtowej.

Seksualność i czekolada

Jednakże, jak zawsze w przypadku takich badań, przeprowadzonych na zwierzętach, lepiej zachować ostrożność, zanim przełożymy te wyniki na człowieka. Kilka lat temu, zespół badaczy z uniwersytetu w Mediolanie dokrył na przykład, że istnieje korelacja między konsumpcją czekolady oraz libido kobiet.

Badacze zrekrutowali 163 pań, z których połowa jadła codziennie czekoladę. Kobiety zostały poproszone o wypełnienie kwestionarusza na temat seksualności.

Rezultat? Kobiet lubiące czekoladę generalnie były bardziej rozbudzone seksualnie, co przejawiało się przede wszystkim w większym pożądaniu seksualnym. Tryumf producentów czekolady.

W rzeczywistosci, szczegółowa analiza statystyczna wszystkiemu zaprzeczyła. Ponieważ, jak się okazało, grupa kobiet kochających czekoladę była młodsza średnio o 6 lat, co fałszuje nieco to porównanie.

Oczekujemy więc, że badania nad człowiekiem pozwolą dojść do rozstrzygających wniosków odnośnie działania jogurtów u człowieka, a konkretnie na intensywność aktywności seksualnej, a także na umiejętność uwodzenia u mężczyzn. W oczekiwaniu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samemu przekonać się na własnej skórze. Jogurty waniliowe są przecież powszechnie dostępne.

Komentarze do: Waniliowy jogurt, nieoczekiwany afrodyzjak

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz