Szukaj

W wodzie pitnej znaleziono składniki lekarstw

Najnowszy raport, który został opublikowany w czasopiśmie „Zanieczyszczenia Środowiska” sugeruje, że wiele osób piję wodę z kranu, która nie jest do końca oczyszczona. Dotyczyć to może również niektórych wód butelkowanych.

W Stanach Zjednoczonych w tym roku, przeprowadzone zostało jedno duże badanie, które sprawdzało jakość wody. Badanie przeprowadzone zostało przez Agencję Ochrony Środowiska (EPA). Co ciekawe, naukowcy szukali w wodzie składników pochodzących z lekarstw. Udało im się zidentyfikować ponad 50 leków na receptę i 50 leków niewymagających recepty. Wykonywane badania przeprowadzane były w 50 dużych oczyszczalniach ścieków znajdujących się na terenie USA.

Według newrepublic.com, badanie, które przeprowadziło EPA jest wielkim zaskoczeniem. Mitchel Kositch z newrepublic.com, mówi, że zaskoczeniem było to, jak wiele leków znajduje się we wszystkich oczyszczalniach ścieków. Wynika to zapewne z faktu, że wiele osób, chcąc pozbyć się pozostałych leków, wrzuca je do ubikacji. Te trafiają następnie do oczyszczalni ścieków, która nie za każdym razem jest w stanie sobie poradzić z tymi lekami. Na koniec, woda trafia z powrotem do kranu.

Na rynku obecnie jest kilka rodzajów wód. Nie do końca oczyszczona woda często pojawia się w kranach. W tej wodzie znajduje się mnóstwo wirusów i bakterii, które zawierają szkodliwe substancje chlorowane. Woda surowa to jak akwarium pełne bakterii. Dla tego w warunkach domowych, zaleca się gotowanie wody i picie jedynie tej przegotowanej. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak woda mineralna, która posiada bakterie korzystne dla ludzkiego organizmu. Co ciekawe, zabójcą bakterii jest chlor. Chlorowaną wodę zazwyczaj można znaleźć w basenach. Nie jest jednak ona przeznaczona oczywiście do picia. Ciekawostką jest fakt, że chlor zabija wszystkie bakterie i wirusy, jest niczym trucizna. Jednak nie jest również dobry dla ludzkiego ciała. 

Opracował: Damian Nowaczek

Komentarze do: W wodzie pitnej znaleziono składniki lekarstw

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz