Szukaj

Unia Europejska przeznaczy 3,5 miliarda euro na walkę ze złym odżywianiem

W ciągu kolejnych siedmiu lat Unia Europejska ma zamiar walczyć ze złym odżywianiem w rozwijających się krajach, przy pomocy dotacji rzędu 3,5 miliarda euro. Pomoc trafi do 50 państw, w tym 40 afrykańskich. Jest to największa pomoc finansowa, jaką kiedykolwiek UE przeznaczyła na walkę z tym problemem.UE nie przestaje w swoich wysiłkach niesienia pomocy biednym krajom, na przykład poprzez zdrowotne programy, które sprawiają, że ludzie są mniej zagrożeni złym odżywianiem.

Suma 3,5 mld euro zostanie wykorzystana zarówno w programach dotyczących zdrowia, jak i w inwestycjach w rolnictwo, edukację i wodę.

Andris Piebalgs, komisarz europejski ds. rozwoju, mówi: - Uważam, że w erze technologicznej rewolucji, 870 mln niedożywionych ludzi to niezrozumiałe zjawisko. Złe odżywianie jest odpowiedzialne za ponad 3 mln zgonów rocznie, głównie dzieci. A my mamy możliwości, aby zapobiec tej tragedii.


Badanie opublikowane w The Lancet pokazało, iż 45% wszystkich zgonów dzieci poniżej 5 roku życia wynika z niedożywienia.

Eloise Todd z organizacji ONE niosącej pomoc humanitarną, mówi: - Inni darczyńcy powinni podążyć tropem UE i zaproponować poważne fundusze na walkę z tym problemem.

Oficjalnie UE przedstawiła swoją decyzję na międzynarodowej konferencji na temat odżywiania w Londynie w tę sobotę.


Komentarze do: Unia Europejska przeznaczy 3,5 miliarda euro na walkę ze złym odżywianiem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz