Szukaj

Śmierć spowodowana napojem energetycznym: napój 5-hour Energy jako możliwa przyczyna 13 zgonów?

U.S. Food and Drug Administration potwierdziła, że napój kofeinowy znany jako 5-hour Energy, mógł być powodem licznych zgonów w Stanach Zjednoczonych (13 przez ostatnie 4 lata). Raport na ten temat jako pierwszy podał do publicznej wiadomości New York Times.Okazało się, że amerykańskim władzom zdrowotnym doniesiono o co najmniej 5 zgonach, które mogą być związane z napojem Monster.

Napoje przesycone dużą ilością kofeiny zdobyły ogromną popularność w USA. Ich sprzedaż wzrosła w zeszłym roku o 17 %, do ok. 9 mld dolarów, jak podaje Beverage Digest.

Rzeczniczka FDA Shelly Burgess powiedziała, że 5-hour Energy, sprzedawane przez Living Essentials, został wymieniony w niektórych z 90 zgłoszeń FDA od 2009 r. W tym, ponad 30 dotyczyło poważnych lub zagrażającym życiu zdarzeń, takich jak atak serca, drgawki, a nawet poronienie - relacjonuje New York Times.


Agencja federalna Substance Abuse and Mental Health Services Administration zeszłego roku odnotowała, iż ponad 13 000 wizyt w placówkach doraźnej pomocy w 2009 r związanych było z napojami energetycznymi.

Jednak Elaine Lutz, rzecznik Living Essentials twierdzi, że 5-hours Energy nie jest napojem energetycznym.

Living Essentials poważnie traktuje doniesienia dotyczące jakichkolwiek niepożądanych skutków, zapewnia rzeczniczka. Jesteśmy w stanie w pełni dostosować się do wszystkich wymagań.

Firma była nieświadoma jakichkolwiek zgonów, które okazały się być spowodowane przez spożycie napoju 5-hour Energy, zdaniem pani rzecznik.

Obecnie FDA nie ujawnia publicznie negatywnych zgłoszeń dotyczących suplementów diety, w tym także napojów energetyzujących.

Komentarze do: Śmierć spowodowana napojem energetycznym: napój 5-hour Energy jako możliwa przyczyna 13 zgonów?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz