Szukaj

Sięgasz po napój energetyzujący? Kieruj się sercem!

Magazyn Consumer Reports przeanalizował skład 27 najlepiej sprzedających się napojów energetyzujących w Stanach Zjednoczonych. Jednym z najważniejszych składników tych produktów jest kofeina. Okazuje się, że opakowania aż 11 napojów spośród sprawdzonych nie informują, jaka jest zawartość tej substancji w produkcie.Co więcej, nawet jeśli na etykiecie konsument może znaleźć dane o zawartości kofeiny, nie oznacza to, że jest ona prawdziwa. Ilość kofeiny w przebadanych produktach jest w rzeczywistości przeciętnie 20% wyższa, niż wynika z etykiety.

Okoliczności publikacji badań są wyjątkowe. W tym czasie w USA toczy się bowiem sądowy proces między Monster Beverage Corp (wiodący producent na rynku) a rodzicami czternastoletniej dziewczyny.


Nastolatka wypiła dwa napoje energetyczne tej marki w ciągu doby i zmarła wskutek problemów sercowych. Urzędnicy badają również sprawę pięciu innych przypadków śmierci, które mogą mieć związek ze spożyciem napojów Monster Beverage.

Należy jednak dodać, że amerykańskie prawo nie obliguje producenta do podania zawartości kofeiny na etykiecie.

Rzeczywista zawartość kofeiny w produktach waha się dramatycznie. Firma Living Essentials sprzedaje na rynku m. in. dwa produkty: 5-Hour Energy Decaf oraz 5-Hour Energy Extra Strenght. W pierwszym ilość kofeiny wynosi 6 miligramów, w drugim zaś 242 miligramów (w jednym opakowaniu).

Komentarze do: Sięgasz po napój energetyzujący? Kieruj się sercem!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz