Szukaj

Resweratrol łagodzi skutki nadużywania metaamfetaminy

Resweratrol jest naturalną substancją, która dzięki swoim właściwościom przeciwdziała wolnym rodnikom. Jak się okazuje, najwięcej tej substancji posiadają winogrona. Spożywanie resweratrolu jest niczym środek na długowieczność. Dzięki niemu można zminimalizować skutki choroby Parkinsona, udaru mózgu i wielu wielu innych dolegliwości.

Co ciekawe, naukowcy z University od Missouri dowiedli również, że substancja ta posiada właściwości, które mogą pozwolić na zablokowanie działań silnie uzależniającego narkotyku jakim jest metaamfetamina.

Dennis Miller, profesor z Departament of Psychological Sciences in the College of Arts&Science, badacz z Bond life Scienstes Center oraz naukowcy z Center for Translation Neuroscience at MU przeprowadzili terapie studyjne na rzecz narkomanii i chorób neurodegeneracyjnych. Ich badanie odnosi się głównie do osób nadużywających metaamfetaminy i sprawdza rolę neuroprzekaźnika dopaminy u uzależnionych osób. Jak się okazuje, tuż po zażyciu narkotyku, wzrasta dopamina w mózgu i tym samym rośnie motywacja do dalszego stosowania używki, pomimo jej negatywnych skutków.

Jak twierdzą naukowcy, dopamina jest kluczem do rozwoju uzależnienia od metaamfetaminy i jak się okazało, to właśnie resweratrol może temu przeciwdziałać i co więcej działa również ochornnie przy chorobie Parkinsona czy Alzheimera.

Jak wyglądało badanie?

Naukowcy podawali szczurom resweratrol raz dziennie przez siedem dni, w tej samej dawce, jaką otrzymują ludzie. Po tygodniu zbadano u zwierząt poziom dopaminy i jak się okazało, zmniejsza ona zdolność przyswajania metaamfetaminy.

Badacze i lekarze zachęcają więc, aby spożywać produkty zawierające tę substancję, gdyż działa ona bardzo korzystnie na zdrowie. Co więcej, nie ma również skuteczniejszej metody, dzięki której można pomóc uzależnionym osobom.

Komentarze do: Resweratrol łagodzi skutki nadużywania metaamfetaminy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz