Szukaj

Probiotyki zwiększają skuteczność soków owocowych

Probiotyki bardzo często dodawane są do produktów, w celu zapewnienia konsumentowi dodatkowych korzyści zdrowotnych. Najnowsze badania opublikowane przez Instytut Technologów Żywności w Journal of Food Science pokazały, że soki owocowe mogą być dobrymi nośnikami dla dwóch różnych probiotyków.

Badania wykazały, że niektóre szczepy probiotyków są stabilne w soku owocowym. Obecnie probiotyki lokowane są głównie w produktach mlecznych, jednak pojawia się coraz większe zainteresowanie, aby włączyć ich działanie w niemleczne produkty z powodu dużej ilości osób nietolerujących laktozy.

Soki owocowe są atrakcyjne ze względu na wysoką zawartość składników odżywczych. Zawierają minerały, witaminy, włókna dietetyczne i przeciwutleniacze, dlatego też są dobrym źródłem dla probiotyków.

Naukowcy, aby zbadać funkcjonalność probiotyków w sokach owocowych, zaszczepili w soku jabłkowym zawierającym ekstrakty cytrusowe i naturalne środki konserwujące. Przydatność probiotyków oceniano pod kątem ich odporności i trwałości w temperaturze 4 i 37 stopni. Jak się okazało, najbardziej obiecujący szczep był w 37 stopniach Celsjusza.

Komentarze do: Probiotyki zwiększają skuteczność soków owocowych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz