Szukaj

Pijmy wodę przez cały rok!

Podczas upalnych dni lata, ilość spożywanej przez nas wody zdecydowanie wzrosła. Piliśmy dużo i często, bo wysokie temperatury wzmagały nasze pragnienie i chęć jego zaspokojenia. Wraz z nadejściem chłodniejszych, jesiennych dni wiele osób zapomina o właściwym nawodnieniu organizmu. A przecież nasze ciało potrzebuje odpowiedniej ilości i rodzaju życiodajnego płynu przez cały rok! Witając chłodniejsze dni nie wyciągajmy więc z torebki czy plecaka butelki Cisowianki. To właśnie dzięki niej nasze ciało będzie w dobrej kondycji przez cały rok!Woda mineralna powinna na stałe zagościć w naszych domach niezależnie od tego, na jakiej wysokości zatrzyma się słupek rtęci w termometrze. Dostarcza bowiem naszemu organizmowi niezbędnych pierwiastków takich, jak: magnez, wapń, sód, czy żelazo. To właśnie dzięki wodzie, możemy nie tylko dbać o urodę, ale przede wszystkim - o swoje zdrowie. Tymczasem, kiedy temperatura spada, a pragnienie nie jest przez nas tak często odczuwane, zapominamy o tym, że powinniśmy kontrolować ilość i jakość spożywanej przez nas wody. Zazwyczaj pijemy wtedy mniej - a to błąd. Pamiętajmy, że aby zachować równowagę płynów w organizmie należy spożywać, tylko w postaci napojów, ok. 2 litrów wody dziennie.

Kondycja naszego ciała w dużej mierze uzależniona jest również od jakości wody, którą pijemy. W codziennej diecie najlepszym wyborem będą wody średniozmineralizowane. Wody średniozmineralizowane są to wody o mineralizacji od 500 do 1500 mg/l. Ich pozytywną cechą jest to, że posiadając pewne ilości składników mineralnych, nie wypłukują ich z organizmu. Dlatego można je pić w dowolnej ilości w celu gaszenia pragnienia, bo nie naruszają równowagi elektrolitycznej w organizmie. Posiadając niewielką ilość soli mineralnych są też smaczniejsze od zwykłych wód źródlanych. - mówi Tadeusz Wojtaszek, ekspert w dziedzinie wód mineralnych Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im prof. Juliana Aleksandrowicza.


Jedną ze średniozmineralizowanych wód dostępnych w sklepach jest Cisowianka. Ta wydobywana z terenów o specyficznej strukturze geologicznej woda, posiada charakterystyczny dla wód z tego regionu delikatny smak. Ze względu na jej właściwości, w odróżnieniu od wód o bardzo niskiej lub bardzo wysokiej mineralizacji - można ją pić bez ograniczeń, każdego dnia. Poziom zawartych w niej składników mineralnych pomaga również, przy systematycznym piciu, uzupełnić naturalne ich ubytki. Cisowianka jest więc idealnym wyborem dla każdego, kto dba o dobrą kondycję i witalność swojego ciała przez cały rok.


Średniomineralizowana Cisowianka cechuje się też wysoką pierwotną czystością. Czas przesiąkania wody z powierzchni ziemi do pokładów wodonośnych to ok. 100 lat. W tym czasie woda ulega oczyszczeniu, rozpuszczają się też w niej minerały zawarte w napotykanych w czasie przesiąkania skałach. Dodatkowo źródło, z którego czerpana jest Cisowianka, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca butelkowania. To bardzo ważne, gdyż po wydobyciu ze źródła woda nie musi pokonywać długiej drogi, tylko od razu trafia do zakładu, a tam do butelek.

Dodatkowym atutem Cisowianki jest szeroki wybór butelek, w jakich jest dostępna. W zależności od tego, czy wybieramy się na długą pieszą wycieczkę, czy też do pracy, możemy zabrać ze sobą najwygodniejsze dla nas opakowanie. W ofercie Cisowianki znajdziemy butelki o pojemności od 0,33l przez 0,5l, aż po 0,7l. Co więcej, wybierając tę pierwszą, możemy nie tylko dbać o swoje zdrowie, ale również pomagać w budowie studnii w Sudanie Południowym, które zapewnią stały dostęp do czystej wody jego mieszkańcom. Produkt ten w całości bowiem dedykowany jest prowadzonej przez Polską Akcję Humanitarną Kampanii Wodnej. Według szacunków PAH, jedna mała butelka wystarczy, aby zapewnić dostęp do 5 litrów czystej wody dla mieszkańców Sudanu.

W ciepłe dni woda jest naszym sprzymierzeńcem w walce z wysokimi temperaturami. Jednak o jej zbawiennym działaniu na nasz organizm powinniśmy pamiętać przez cały rok. Dzięki dbaniu o dostarczanie naszemu ciału odpowieniej ilości wody charakteryzującej się najwyższą jakością, nie tylko bowiem możemy zadbać o urodę, ale przede wszystkim - o swoje zdrowie, odpowiednią kondycję i witalność. Nie zapominamy więc wszędzie zabierać ze sobą Cisowianki - najlepszej wody na cały rok!

Komentarze do: Pijmy wodę przez cały rok!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz