Szukaj

Owoce i warzywa na receptę w Stanach Zjednoczonych

Recepta lekarska, pozwalająca osobom chorym o niskich przychodach na darmowe zdobycie lub całkiem tanie kupienie owoców i warzyw – taka jest inicjatywa Amerykanów. Od 2008 w kraju tym uruchomiono wiele programów, których celem jest pomoc ludziom chorym – na cukrzycę, otyłość, choroby sercowo-naczyniowe – jak również o niskich przychodach, w zdrowym odżywianiu się.Stowarzyszenia takie jak VeggiRx w San Francisco, Prescritpion for Health w Michigan czy Wholesome wave w Nowym Jorku obejmują swoim programem placówki medyczne, pacjentów i lokalnych producentów.

Lekarze proponują swoim pacjentom przystąpienie do takiego programu, który trwa kilka tygodni.

W ten sposób chory dostaje receptę na owoce i warzywa, która pozwala mu na uzyskanie kuponów z określoną sumą, które następnie przeznaczy na zakupy u zaprzyjaźnionych producentów.

Poza tym stworzono grupy kontrolne, które mają edukować pacjentów w temacie zdrowego odżywiania oraz zalet warzyw i owoców.

Grupy te nadzorują wskaźniki dobrego zdrowia uczestników, takie jak waga, wzrost, ciśnienie tętnicze. Pacjentom stawia się też cele, do których mają dążyć, a ich postępy są regularnie sprawdzane.

W większości przypadków odnotowuje się poprawę.

Ponieważ programy te są niezwykle skuteczne, zaczynają się pojawiać krok po kroku w całych Stanach Zjednoczonych, z małymi modyfikacjami.

Tego roku program taki przyjął stan Kalifornia. Na tę chwilę objęto nim 234 osoby, a u 56% już teraz stwierdzono utratę wagi.

Jedna osoba powiedziała, że zaczęła gotować zupełnie inaczej niż dotychczas, straciła 20 kg i pozwoliła swojej 4-letniej córce gotować warzywa na nową modłę.

Kilka dni temu donosiliśmy o sporcie na receptę w jednym z francuskich miast. Czy owoce i warzywa na receptę trafią również do Europy?

Komentarze do: Owoce i warzywa na receptę w Stanach Zjednoczonych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz