Szukaj

Ograniczenie soli może zapobiec niewydolności nerek, a także chronić przed chorobami serca

Naukowcy odkryli, że ograniczona ilość spożycia soli przynosi wyraźne korzyści dla zdrowia serca i nerek, u pacjentów cierpiących na te dolegliwości. Badania jednoznacznie pokazują, że zmniejszona dawka tego produktu w organizmie to dłuższe życie pacjentów. Będziemy mogli przeczytać w Journal of the American Society of Nephrology (JASN).

Eksperci są zgodni co do jednego – nadmierne spożycie soli to ryzyko wystąpienia chorób serca i pogorszenia funkcji nerek! Osoby z przewlekłą chorobą nerek są szczególnie narażone na niekorzystne oddziaływanie tego produktu w organizmie. Należy tutaj pamiętać, iż narząd ten pełni ważną rolę w usuwaniu szkodliwych substancji z naszego organizmu, a także ma wpływ na utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej.

Badania wyraźnie sugerują wprowadzenie ograniczeń co do ilości soli w codziennej diecie. Stosowanie jej w nadmiernych ilościach grozi wieloma skutkami ubocznymi! Zespół ekspertów ma na celu mierzenie różnych parametrów związanych z pracą serca i nerek, w tym ciśnienia krwi, obecności białka w moczu, u pacjentów narażonych na związane z tym dolegliwości. Średnio, niskie spożycie soli obniża ciśnienie krwi, a zredukowana obecność białka w moczu nie powoduje istotnych skutków ubocznych.

Przeprowadzone badania klinicznie jeszcze bardziej utwierdzają w przekonaniu, że redukcja soli to samo zdrowie! Poza niższym ciśnieniem krwi, pacjent może uniknąć progresu choroby nerek, a co za tym idzie – przeszczepu lub dializy – aż o 30 %!

W jednym z artykułów badacze chwalą ostatnie, bardzo ważne, dane na temat negatywnego wpływu soli na nasz organizm. Ich obserwacje i przeprowadzone analizy pomogą na sformułowanie odpowiednich zaleceń dla indywidualnych pacjentów, w taki sposób, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca lub nerek!

Komentarze do: Ograniczenie soli może zapobiec niewydolności nerek, a także chronić przed chorobami serca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz