Szukaj

Nowy eliksir długowieczności?

Najnowsze badania pozwoliły odkryć w pełni naturalne rozwiązanie problemów z ciśnieniem krwi: sok z granata! Edynburscy naukowcy z Queen Margaret University odkryli, że picie soku z owoców, o których mowa już Starym Testamencie, obniża poziom ciśnienia krwi.Eksperyment opierał się na wynikach badań uczestników, którzy codziennie pili 500 ml soku przez cztery tygodnie - odnotowano znaczny spadek ciśnienia aż u 90 procent badanych.

Zbawienny sok ma również, według ekspertów, redukować poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych, który jest przyczyną odkładania się tkanki tłuszczowej na brzuchu.


Granaty mają także wiele innych prozdrowotnych właściwości. Ich sok, jak już zostało wspomniane, pomaga w regulacji ciśnienia krwi dzięki zawartości potasu, sodu i kwasu foliowego - owoce są też bogate w antyoksydanty, które wpływają pozytywnie na cały organizm, poprawiając ogólne samopoczucie i opóźniając procesy starzenia.

Jednak cudowny napój, poza tym, że jest cierpki, ma jeszcze jedną wadę: neutralizuje efekty działania niektórych leków lub stwarza możliwość wystąpienia groźnych efektów ubocznych, dlatego zanim pobiegniesz do sklepu kupić szklaną buteleczkę z rubinowym sokiem, porozmawiaj ze swoim lekarzem…

Komentarze do: Nowy eliksir długowieczności?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz