Szukaj

Nowy eliksir długowieczności?

Najnowsze badania pozwoliły odkryć w pełni naturalne rozwiązanie problemów z ciśnieniem krwi: sok z granata! Edynburscy naukowcy z Queen Margaret University odkryli, że picie soku z owoców, o których mowa już Starym Testamencie, obniża poziom ciśnienia krwi.Eksperyment opierał się na wynikach badań uczestników, którzy codziennie pili 500 ml soku przez cztery tygodnie - odnotowano znaczny spadek ciśnienia aż u 90 procent badanych.

Zbawienny sok ma również, według ekspertów, redukować poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych, który jest przyczyną odkładania się tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Zobacz również:Granaty mają także wiele innych prozdrowotnych właściwości. Ich sok, jak już zostało wspomniane, pomaga w regulacji ciśnienia krwi dzięki zawartości potasu, sodu i kwasu foliowego - owoce są też bogate w antyoksydanty, które wpływają pozytywnie na cały organizm, poprawiając ogólne samopoczucie i opóźniając procesy starzenia.

Jednak cudowny napój, poza tym, że jest cierpki, ma jeszcze jedną wadę: neutralizuje efekty działania niektórych leków lub stwarza możliwość wystąpienia groźnych efektów ubocznych, dlatego zanim pobiegniesz do sklepu kupić szklaną buteleczkę z rubinowym sokiem, porozmawiaj ze swoim lekarzem…

Komentarze do: Nowy eliksir długowieczności?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz