Szukaj

Mleko może być przyczyną dolegliwości trawiennych i innych schorzeń

Pragniesz zwiększyć spożycie wapnia, zapobiec osteoporozie i zmniejszyć ryzyko złamań, więc pierwsze co robisz, to codziennie wypijasz mleko? Otóż najnowsze badania wykazały, że takie działania są błędne. Co więcej, obecne mleko, które kupujemy w sklepach, diametralnie różni się od tego, które spożywali nasi przodkowie.

Jak twierdzi naukowiec dr Willet, jeden z najgłośniejszych krytyków piramidy żywieniowej, nie ma praktycznie żadnych dowodów, aby uznać, iż mleko redukuje złamania. Co więcej, jest ono źródłem tłuszczów nasyconych, przez co może spowodować choroby serca. Zwiększa również ryzyko raka prostaty oraz pogarsza zespół jelita drażliwego, powodując trawienne dolegliwości u osób z nietolerancją laktozy. Doktor podkreśla, iż istnieje szereg innych sposobów poprawy własnego zdrowia, którymi warto się zainteresować.

Mleczne przyzwyczajenia

Niegdyś, wypicie szklanki mleka przed snem uznawano za zdrowe przyzwyczajenie. Niestety, obecnie znajdujące się mleko na półkach sklepowych jest silnie zmodyfikowane i w efekcie, może mieć odwrotne działanie do pożądanego. Wydawać by się mogło, że pijąc mleko możemy być spokojni i nie martwić się osteoporozą. Niestety, białko zwierzęce zawarte w mleku może być przyczyną utraty kości.

Dlaczego mleko jest tak zmodyfikowane?

Otóż przemysł mleczarski zaopatruje krowy w tak zwany hormon wzrostu. Jest on  tworzony w warunkach laboratoryjnych, a następnie podawany krowom. Dzięki temu zwiększona zostaje produkcja mleka, tak więc koncerny mają dużo większy zysk.

Amerykański Departament Rolnictwa powołując się na piramidę żywności zaleca picie co najmniej 3 szklanek mleka dziennie. Krytycy jednak uważają, że piramida nie została stworzona w sposób autentyczny i jest jedynie propagandą przemysłu mleczarskiego, który pragnie mieć jak największe zyski z sprzedaży.

Komentarze do: Mleko może być przyczyną dolegliwości trawiennych i innych schorzeń (1)

paulina.klimek
paulina.klimek 16-10-2013 11:57

Ograniczenie spozycia

1

Pierwsze słysze, mleko zawsze było moim ulubionym produktem na śniadanie. Teraz chyba będę musiała ograniczyć jego spożycie :(... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze