Szukaj

Marchewka zamiast batona?

Jak się okazuje, coraz więcej osób postanawia dbać o swoje zdrowie i figurę i tym samym decydują się na zdrowe odżywianie. Szkoły również postanowiły promować zdrowy tryb życia, dlatego też większość z nich proponuje dzieciom zdrowe pokarmy.

Otyłość u dzieci to obecnie powszechne zjawisko, które coraz bardziej martwi. Według najnowszych badań, przeprowadzonych przez Michigan State University, szkoły starają się oferować dzieciom zdrowe przekąski w trakcie lunchu, które nie mają już nic wspólnego z batonami czy chipsami. W końcu dzieci jedzą to, co jest im oferowane, dlatego praktykowanie takie zwyczaju może przyzwyczaić dzieci do zdrowego trybu życia, który będą stosować również w późniejszych latach.

Amerykański Departament Rolnictwa zalecił szkołom, że powinny wprowadzić również limit kcal, soli, cukru i tłuszczu w oferowanej żywności i napojach tak, aby dzieci jadły jak najwięcej produktów pełnoziarnistych o niskiej zawartości tłuszczu oraz pokarmy mleczne i oczywiście dużo owoców i warzyw.

Wyniki badań pokazały, że w szkołach, które wdrożyły już program zdrowego odżywiania do swoich placówek, zanotowano większe spożycie warzyw i produktów pełnoziarnistych przez dzieci.

Naukowcy są przekonani, że nawyki te, wprowadzone we wczesnych latach, pozwolą przyzwyczaić uczniów do zdrowego trybu życia i tym samym zmniejszy się obecnie panująca otyłość.

Komentarze do: Marchewka zamiast batona?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz