Szukaj

Na czym polega dieta norweska?

Dieta norweska pozwala na zgubienie zbędnych kilogramów w bardzo krótkim czasie. W ciągu czternastu dni możemy stracić aż 10 kilo! Nie należy wydłużać czasu jej trwania o kolejne dni. Jest ona bowiem pozbawiona witamin oraz innych bardzo ważnych dla naszego organizmu substancji odżywczych.

Na czym polega dieta norweska?

Co należy jeść?


Głównymi produktami diety norweskiej są kurze jaja oraz grejpfruty. Należy dostarczać swojemu organizmowi tylko jajka gotowane na twardo. Spożywa się je każdego dnia i są one podstawowym posiłkiem. Na dietę norweską składają się również różnego rodzaju surówki. Zawierają one takie warzywa jak: marchew, seler oraz pomidor. Bardzo ważne jest również mięso. Oczywiście musi być to mięso gotowane. Wybór mamy nieco zawężony i ogranicza się on tylko do wołowiny, gotowanej ryby oraz mięsa z kurczaka.

W diecie norweskiej zabronione jest stosowanie soli. Zalecane sałatki warzywne nie powinny w swoim składzie zawierać oleju, octu, a także oliwy z oliwek.

Bardzo istotne jest również spożywanie napojów. Prym wiedzie niegazowana woda źródlana. Polecane są również ziołowe herbatki, a także słaba kawa bez cukru.


Cechą charakterystyczną diety norweskiej jest obecność pierwszego oraz drugiego śniadania. Pierwsze zawsze składa się z 2-3 jajek. Kolacja została całkowicie pominięta. Posiłki powinno się spożywać o tych samych godzinach.

Bardzo ważny jest pierwszy dzień diety, który powoduje, że organizm zostaje oczyszczony z wszelkich toksyn.

Zalety i wady diety norweskiej

Główną zaletą diety norweskiej jest jej skuteczność. Stosowanie jej rygorystycznych zasad zapewni nam znaczny spadek wagi. Jest ona jednak bardzo monotonna ze względu na powtarzalność potraw i produktów, które należy spożywać.

Jest to dieta dość niebezpieczna szczególnie dla naszych nerek oraz wątroby. Tylko osoby zupełnie zdrowe mogą ją wypróbować.

W ciągu czternastu dni zostanie przyśpieszona przemiana materii. Zachodzące w naszym oraganizmie zmiany chemiczne spowodują, że proces trawienia pokarmów będzie znacznie szybszy i sprawniejszy.

Po upływie przewidzianego czasu, należy stopniowo wprowadzać do swojego jadłospisu bogate w substancje odżywcze produkty. Mimo to nadal powinniśmy unikać pokarmów zawierających znaczne ilości skrobi. Dieta norweska sprawi, że nasze łaknienie znacznie zmaleje.

Należy pamiętać, że skuteczność tej diety zależy od naszej samodyscypliny, uporu oraz cierpliwości. Musimy stosować się do wszystkich zaleceń, aby uzyskać upragniony efekt.

Autor:

Paulina Krawiec

Komentarze do: Na czym polega dieta norweska?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz