Szukaj

Jak schudnąć bez diety?

Dla wielu kobiet diety są stałym elementem codzienności. Stałe liczenie kalorii, sprawdzanie wagi i unikanie wszystkiego co zawiera chociaż odrobinę tłuszczu czy węglowodanów ma niewiele wspólnego z normalnym odżywianiem się.

Jak schudnąć bez diety?

Na szczęście jednak coraz bardziej popularny staje się trend cechujący się tym, że można chudnąć bez katowania się męczącymi i szkodliwymi dietami.

Pierwszą sprawą od której zależy sukces naszego odchudzania jest to, jak nastawimy się psychicznie do tego. Oczywiste jest, że codziennie reklamy kusić nas będą słodyczami, a koledzy z pracy niezdrowymi fast-foodami. Sukces tkwi w tym, aby być silnie nastawionym na osiągnięcie swojego bez względu na pokusy, przy czym, co ważne, nie należy zupełnie rezygnować z wszystkich niezdrowych i kalorycznych potraw.

Organizm czasami domaga się konkretnego smaku i wówczas nie należy mieć wyrzutów i zjeść daną potrawę, co zapewni nam lepsze funkcjonowanie psychiki, która nie będzie się stale koncentrowała na jedzeniu. Trzeba również nauczyć się rozpoznawać, kiedy nasz apetyt faktycznie związany jest z głodem, a kiedy z zaspokojeniem zwykłej pokusy czy z podjadaniem z nudów.


Również spożywanie dużej ilości płynów wpływa korzystnie na chudnięcie. Poza tym, że napoje przyczyniają się do oczyszczenia organizmu,  to np. szklanka wody mineralnej przed posiłkiem sprawi, że szybciej odczujemy  najedzenie i mniej zjemy. W tym przypadku jest jednak ważne, aby  uważać na to, co pijemy, by poprzez płyny nie dostarczać organizmowi niepotrzebnych kalorii.  Najbardziej zalecana jest  herbata i woda mineralna. Z kolei soki owocowe zawierają duże ilości witamin, jednak z drugiej strony, zawartość cukrów nieznacznie różni się od ilości zawartej w szklance Coca- Coli. Wszystkie sztucznie słodzone napoje zdecydowanie nie są wskazane w trakcie odchudzania się, ponieważ poza tym, że zawierają dużo cukrów, to przyczyniają się do zwiększonego apetytu.


Co ciekawe, również kolor naszych potraw ma wpływ na ich wartość odżywczą. Regułą jest, że im bardziej kolorowe danie, tym więcej witamin zawiera.  Jeśli naprawdę chcemy zadbać o swoje zdrowie, to w naszym domu nie może zabraknąć świeżych owoców i warzyw, które mogą być świetnym uzupełnieniem głównego posiłku lub idealną przekąską. Ważne jest również tempo spożywania posiłków.

W naszym szybko żyjącym społeczeństwie istotne jest, by znaleźć odpowiednią ilość czasu na spokojne zjedzenie obiadu. Szybkie pochłanianie posiłku sprawia, że zjadamy więcej, ponieważ nie odczuwamy momentu, w którym nasz żołądek jest już pełny.

Nie ma co ukrywać, że jeżeli ktoś naprawdę chce zdrowo schudnąć, to zmuszony będzie do ruchu.  Właśnie regularne uprawianie sportu jest kluczem do sukcesu i do osiągnięcia idealnej wagi.  Oczywiście diety również wpływają na utratę zbędnych kilogramów, ale jednak jeśli chcemy mieć gwarancję, że pozbędziemy się dodatkowej wagi, ruch jest nieunikniony.

Opracowała:

Manuela Tomala

Komentarze do: Jak schudnąć bez diety?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz