Szukaj

Komunikacja między partnerami jest kluczowa w ulepszaniu sposobu żywienia mężczyzn

Żonaci mężczyźni zjedzą wszystko, by utrzymać dobrą atmosferę w domu. Jednak wielu z nich nie jest szczęśliwych z tego powodu i często zjada niezdrową żywność poza domem. W rozwiązaniu problemu preferencji niezdrowej żywności wśród mężczyzn pomoże szczera rozmowa z partnerem.W czasie takiej konwersacji jesteście w stanie wspólnie wynegocjować zakres ulepszenia diety i wprowadzić do niej zdrowsze produkty. Najważniejsze jest, by podejść do tego zadania zespołowo – mówi  Derek Griffith, profesor University of Michigan School of Public Health.

Choć wydaje się to oczywiste, często taka rozmowa nie następuje. Nowe badania potwierdzają, że to kobiety podejmują decyzje dotyczące posiłków. Afro-amerykańscy mężczyźni zwracają uwagę na fakt wpływu ich żon na ich sposób żywienia i zdrową dietę.

Naukowcy przeprowadzili badania na grupie 83 afro-amerykańskich mężczyzn. Większość z nich stwierdziło, że żony nie konsultują się z nimi w kwestiach zmiany przyzwyczajeń żywieniowych na zdrowsze. Pomimo tego, że zdrowa dieta była często zalecana przez lekarzy, mężowie najczęściej nie byli zadowoleni ze zmian zachodzących w ich codziennym menu. Jednak chcąc uniknąć konfliktu, nie rozmawiali na ten temat z żonami. Mężczyźni bardziej skupiali się na utrzymaniu pozytywnej atmosfery w domu niż dyskutowaniu o tym, co jedli.


W rzeczywistości tylko pary posiadające dzieci, ze względu na nie, konsultują ze sobą zmianę przyzwyczajeń żywieniowych na zdrowsze.

Jednak brak komunikacji w związku, pomimo dobrych intencji ze strony partnerek w kwestiach zdrowej diety, prowadzi do złych skutków. Po zjedzeniu przez kilka dni z rzędu niesmacznych potraw, niektórzy mężczyźni udają się pobliskiego baru, by zadośćuczynić sobie przykre dni i objadają się do syta niezdrowymi przysmakami.

Badania pokazują, że większość mężczyzn odżywia się zdrowo w domu, ale rekompensuje sobie brak możliwości zjedzenia tego, co lubią, wybierając niezdrowe produkty poza domem - dodaje  Griffith.

Lekarze starają się pomóc w rozwiązaniu tego problemu poprzez zwrócenie uwagi na fakt, że to żony pełnią kluczową rolę w podejmowaniu decyzji na temat tego, co mąż je w domu - mówi  Griffith.

Doktorzy sugerują, by mężczyźni próbowali taktownie rozmawiać z żonami na temat odżywiania. Jednak powinni robić to w taki sposób, by nie musieć później spędzać nocy na kanapie w salonie.

Komentarze do: Komunikacja między partnerami jest kluczowa w ulepszaniu sposobu żywienia mężczyzn

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz