Szukaj

Kakao zmniejsza ryzyko otyłości i cukrzycy

Nie jest nowością, że zwolennicy zdrowej żywności spożywają gorzką czekoladę często w postaci nieprzetworzonej, gdyż zawiera szereg związków ochronnych sprzyjających prawidłowemu rozwojowi organizmu.

Owoce i warzywa zawierają flawonoidy, które chronią roślinność przed szkodnikami, a przyjmowane przez ludzi, zapobiegają chorobom przewlekłym dzięki antyoksydantom. Gorzka czekolada, w ciągu ostatnich kilku lat,  została poddana szeregowi badań mających na celu ustalenie, jak wpływa na układ krążenia i czy chroni przed udarem mózgu.

Okazuje się, że gorzka czekolada, spożywana w umiarkowanych ilościach, zapobiega otyłości, poprawia metabolizm, zapobiega cukrzycy. Naukowcy z Wydziału Nauk o Żywności i Technologii w Virginia Polytechnic Institute opublikowali wyniki swoich badań, które pokazały, jak flawonoidy z kakao są pomocne w obniżaniu poziomu glukozy we krwi i utrzymaniu stałej wagi.

Ciemna czekolada, podobnie do wina i owoców, chroni przed cukrzycą typu 2., podczas gdy badania wykazały, że nastolatki, które spożywają większe ilości czekolady, są zwykle szczuplejsze. Ważne jest aby pamiętać, że naukowcy prowadzący badanie, wykorzystali 70g gorzkiej czekolady (co odpowiada 2 kawałkom czekolady), aby osiągnąć takie wyniki. Wskazują też, że zwiększenie tej dawki nie ma pozytywnego wpływu na kontrolę masy ciała lub ryzyko cukrzycy.

Komentarze do: Kakao zmniejsza ryzyko otyłości i cukrzycy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz