Szukaj

Jedz zdrowo i oszczędzaj

Chcesz spożywać wyłącznie pełnowartościowe produkty i oszczędzać pieniądze? Korzystaj z systemów próżniowego przechowywania żywności i jedz zdrowo. Nie od dziś wiadomo, że podstawą zdrowego jadłospisu jest dobór świeżych i naturalnych produktów spożywczych.To właśnie inwestycja w żywność ekologiczną, unikanie produktów  zawierających konserwanty, utrzymywanie zbilansowanej diety oraz właściwe przechowywanie jedzenia stanowią sedno optymalnego żywienia. Aby w naszej kuchni pojawiały się wyłącznie pożywne i pełnowartościowe dania, powinniśmy zadbać nie tylko o formę przygotowania posiłku, ale przede wszystkim zwrócić uwagę, czy jego poszczególne składniki dostarczą nam potrzebnych wartości odżywczych.

O ile większość z nas wie doskonale, gdzie kupić produkty ekologiczne i potrafi wzbogacić posiłek kilkoma zdrowymi składnikami, o tyle nie każdy zdaje sobie sprawę, jak istotne jest właściwe przechowywanie żywności. Powinniśmy być świadomi, że warzywa i owoce tracą część witamin, poprzez proces ich utleniania się w kontakcie z powietrzem, a ryby i mięso świeżość w wyniku błyskawicznego rozwoju bakterii i drobnoustrojów. Oba te zjawiska eliminuje przechowywanie żywności w próżni. Innowacyjne pojemniki próżniowe umożliwiają nie tylko wydłużenie czasu przechowywania jedzenia, ale także zachowanie jego walorów smakowych i aromatycznych. Technologia urządzeń próżniowych jest oparta na procesie wytwarzania próżni wewnątrz naczynia, poprzez odessanie z niego tlenu i zmianę ciśnienia. Dzięki temu zahamowany zostaje też rozwój szkodliwych bakterii i drobnoustrojów - tłumaczy Krzysztof Nieborek dyrektor generalny firmy AWG Polska, producenta systemów superVAC - Nasze pojemniki próżniowe umożliwiają nawet pięciokrotnie dłuższe przechowywanie żywności oraz zachowanie jej wartości odżywczych - zapewnia. 


Nie wyrzucaj

Marnotrawienie żywności jest grzechem głównym  Polaków. Dodajmy grzechem, którego popełniać nie lubimy, bo paradoksalnie, jak podają dane Banków Żywności, aż 83 proc. konsumentów deklaruje zaniepokojenie ilością wyrzucanej żywności. Każdy z nas odczuwał też na pewno niejednokrotnie żal, pozbywając się niezdatnego już do spożycia, niewykorzystanego produktu. Najczęściej wyrzucamy do śmieci pieczywo, owoce i warzywa, a także dania,  których nie byliśmy w stanie zjeść w stosownym terminie. Inwestycja w system próżniowego przechowywania żywności na zawsze uwolni nas od problemu marnowania jedzenia.

Oszczędzaj


Pamiętajmy, że w wyniku znacznego wzrostu cen żywności coraz częściej jesteśmy zmuszeni do oszczędności. Kupujemy żywność w  dyskontach, znacznie chętniej wybieramy tanie produkty, sygnowane markami sieci. Badania ING Banku Śląskiego przeprowadzone w czerwcu br., pokazują, że aż 33 proc. ankietowanych klientów deklaruje ograniczanie wydatków poprzez kupowanie wyłącznie niedrogich produktów. Przechowywanie jedzenia w próżni jest doskonałym sposobem minimalizowania strat pieniężnych związanych z nieplanowanym pozbywaniem się przeterminowanej żywności. Stanowi ono swoistą alternatywę skarbonki. Naczynia próżniowe pozwalają zaoszczędzić nawet od 50 do 200 zł miesięcznie, ponieważ dzięki nim wrzucamy znacznie mniej jedzenia.

Komentarze do: Jedz zdrowo i oszczędzaj

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz