Szukaj

Co jeść, żeby dobrze spać?

Dr Nancy Snyderman nie ma wątpliwości: sen jest jak seks. Prawda jest taka, że wielu z nas nie śpi wystarczająco długo. Czasami się zastanawiamy: chce mi się spać, czy też może trochę poćwiczę? Dr Nancy Snyderman podpowiada: sen jest uzdrowicielski i przedłuży ci życie lepiej niż cokolwiek innego.Co więc możemy zrobić w naturalny sposób, żeby dobrze spać?

Niektórzy stosują babciny sposób – gorące mleko. Inni ratują się winem. A specjalistka od odżywiania, dr Madelyn Fernstrom, dodaje, że dobry sen zależy również od tego, czego NIE jemy przed udaniem się na spoczynek.

Dietetyczka wyjaśnia: powinniśmy unikać posiłków wysoko tłuszczowych oraz ogromnych porcji, zanim pójdziemy do łóżka, ponieważ trawienie zakłóci nasz spokojny sen. To samo dotyczy bardzo pikantnych posiłków, ponieważ kiedy leżymy na plecach, możemy mieć refluks.


Słodkie jedzenie jest również złe przed snem, niezależnie od tego, czy jemy owoce czy słodycze. Alkohol i kofeina to klasyczne zakazane produkty przed udaniem się na spoczynek.

Generalnie, dodaje dr Madelyn Fernstrom, powinniśmy unikać kofeiny w każdej postaci po godzinie 15.

Kiedy zaś należy spożyć ostatni posiłek przed snem?

Dr Nancy Snyderman wyjaśnia: w idealnym świecie, nie powinniśmy jeść już na trzy godziny przed położeniem się spać. Ale wielu ludzi i tak jeszcze coś przegryza, ponieważ przekąski pozwalają im się zrelaksować.

Co najbardziej interesujące, faktycznie takie przekąski ułatwiają zasypianie. Ale żadne biologiczne czynniki nie wchodzą tutaj w grę.

Dr Madelyn Fernstrom podkreśla: w przekąskach nie ma niczego, co pozwalałoby nam zasnąć natchmiast. Chodzi tutaj bardziej o czynnik behawioralne, o uspokojenie, ciepło, komfort...

Komentarze do: Co jeść, żeby dobrze spać?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz