Szukaj

Chamiczna żywność potęguje skutki palenia papierosów

Palacze lekceważą zagrożenie płynące ze spożywania chemicznej żywności i napojów, a także ze stosowania produktów higieny osobistej z chemicznymi dodatkami. Nie zdają sobie sprawy, że wszystkie te czynniki wykorzystywane na co dzień, tylko pogłębiają nałóg palenia papierosów, ponieważ wpływają na nikotynę i powodują jeszcze silniejsze uzależnienie.

Nie wszyscy wiedzą o tym, że u osób palących papierosy, złe nawyki żywieniowe, takie jak spożywanie toksycznego jedzenia, chemicznych napojów, a także zła pielęgnacja skóry mogą prowadzić do licznych zaburzeń, takich jak depresja, lęk, ataki paniki czy inne zaburzenia. Niektóre kombinacje dodatków do żywności, takich jak glutaminian sodu i aspartam, mogą przykładowo wywołać uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Dołączając do tego żywność GMO, można w prosty sposób zniszczyć odporność.

Nałogowe jedzenie takiej żywności i stosowananie tego typu produktów mogą powodować również problemy emocjonalne. U palacza mogą pojawić się negatywne uczucia, utrata zapału do robienia ciekawych i interesujących rzeczy. W najgorszej sytuacji są osoby, które niedawno przestały palić - stosowanie niezdrowej diety sprawia, że są jeszcze bardziej narażeni na to, iż znów sięgną po papierosa.

Wiadomo również, co może powodować palenie – raka. Sam rak przetrwa tylko w środowisku kwaśnym, a właśnie połączenie produktów przetworzonych chemicznie i napojów, powoduje, że w organizmie pojawia się dużo kwasu, przez co nowotwór ma idealne warunki do rozwoju. Choroba może się zacząć cofać, jeśli do komórek człowieka dostarczane jest więcej tlenu i mogą one oddychać.

Co pozbawia komórek tlenu?

Tlenu pozbawia między innymi benzoesan sodu, olej rzepakowy i oczywiście produkty GMO, takie jak kukurydza, soja czy buraki cukrowe. Podobnie działa MSG, czyli glutaminian sodu. Również związki chemiczne zawarte w produktach higieny osobistej i kosmetykach mogą powodować raka. Wszystkie kremy nałożone na skórę przenikają do krwiobiegu. W tych produktach i kosmetykach znajdują się między innymi parabeny, ftalany czy laurylosiarczan sodu.

Co daje komórkom tlen?

Organiczne warzywa, owoce i prawdziwa, naturalna woda. Efekt działania tych organicznych potraw wzmocnić można jarmużem i olejem z nasion konopi. Ewentualnie szpinak, buraki czy aloes.

Warto więc rzucić palenie papierosów. Gdy się to uda, należy odpowiednio pilnować dobrej i zdrowej diety. Oznacza to, że należy zapomnieć o wcześniejszych, złych nawykach żywieniowych i zacząć jadać organiczne i świeże produkty. Trzeba pamiętać, że uzależnienie od jedzenia chemicznej żywności, w której jest glutaminian sodu zaprojektowany tak, by wszystko smakowało nam jak najlepiej i tak, byśmy znów wrócili potem produkt, w połączeniu za papierosami, potęguje działanie tych środków, powiększając ryzyko groźnych chorób. Po rzuceniu palenia, trzeba uzupełnić braki i zaległości witamin w organizmie.

Komentarze do: Chamiczna żywność potęguje skutki palenia papierosów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz