Szukaj

Bez tego pierwiastka działanie witaminy D jest mniej korzystne

Najnowsze badania wykazały, iż magnez jest bardzo ważny dla prawidłowego działania witaminy D w organizmie. Jak się okazuje, połączenie tych dwóch substancji, zwiększa ochronę przed chorobami serca, rakiem jelita grubego, a także może wydłużyć nasze życie. Osoby, które nie przyjmują magnezu, mają znacznie mniej korzyści z właściwości witaminy D.

Magnez – organizm nie może wykorzystywać witaminy D bez niego!

Trzy główne enzymy odpowiedzialne za aktywację, przechowywanie i transportowanie witaminy D w organizmie, są jak się okazuje, zależne od magnezu. Oznacza to, że bez względu na to, ile witaminy D posiada dana osoba, organizm nigdy prawidłowo jej nie przyswoi, jeśli zauważy wyraźne niedobory magnezu. Najnowsze badania pokazują, że dorośli, którzy spożywali odpowiednią ilość magnezu na dobę, byli aż o 66% mniej narażeni na niedobór witaminy D. Tak więc, jeśli stosowanie magnezu może poprawić ilość witaminy D, to tym samym pomaga to również korzystać organizmowi z jej zalet.

Magnez i witamina D wydłużą Twoje życie!

Badacze obserwowali 12 tys. amerykańskich dorosłych przez okres 18 lat. Po upływie tego czasu okazało się, że osoby z wysokim poziomem magnezu i witaminy D są mniej narażone na śmierć. Tak więc, wysokie spożycie magnezu sprawia, że ochronne działanie witaminy D przed śmiercią zwiększa się ponad dwukrotnie.

Magnez i witamina D chronią przed śmiertelną chorobą serca!

Jak pokazały badania, osoby z wysokim stężeniem witaminy D, a z małą ilością magnezu miały zaledwie tylko o 9% mniejsze ryzyko śmierci z powodu choroby serca. Natomiast osoby z wysoką zawartością obu tych substancji miły aż o 43% większe szanse na przeżycie.

Magnez i witamina D obniżają ryzyko zachorowania na raka jelita grubego!

Nie od dziś wiadomo, iż magnez może obniżyć ryzyko zachorowania na raka trzustki i jelita grubego. Jednak dopiero najnowsze badania wykazały, dlaczego. Co prawda wciąż wykonano zbyt mało prób, jednak z dotychczasowych wyników można stwierdzić, iż wysokie spożycie magnezu oraz odpowiednia ilość witaminy D chroni nas przed rakiem jelita grubego.

Ile  więc potrzebujemy magnezu?

Jeśli chcesz zmaksymalizować korzyści wynikające z obecności witaminy D, powinieneś spożywać od 264 do 420 mg magnezu na dobę. Jak się okazuje, aż 79% Amerykanów ma niedobory magnezu, co pokazuje, i powinni oni zwiększyć jego ilość w codziennej diecie, aby utrzymać prawidłowo funkcjonującą gospodarkę w organizmie.

Niekoniecznie musisz wybierać się do apteki i kupować specjalne tabletki. Wystarczy tak naprawdę poczytać o produktach, które posiadają w swoim składnie duże ilości naturalnego magnezu. Czasem wystarczy po prostu lekko zmodyfikować swoją dietę, aby długo cieszyć się życiem.

Komentarze do: Bez tego pierwiastka działanie witaminy D jest mniej korzystne

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz