Szukaj

Ananas najlepszym naturalnym sposobem na choroby?

Zamiast czekać na rozwój choroby bądź jej pojawienie się lub sięgać po syropy dostępne w aptekach, lepiej sięgnąć po coś, co już w wielu domach znajduje się prawdopodobnie w kuchni – ananas.

Badania wykazały, że owoce tropikalne wraz z innymi składnikami są skuteczne w leczeniu wielu chorób oraz przynoszą ulgę osobom cierpiącym na gruźlicę, jak również tym, których męczy choćby denerwujący kaszel czy przeziębienie.

W badaniach w jednym przypadku wykazano, że mieszanka surowego soku ananasowego, surowego miodu, pieprzu cayenne i soli, pomogła rozpuścić śluz znajdujących się w płucach chorych na gruźlicę. W innym przypadku naukowcy odkryli, że surowe ekstrakty z ananasa miały możliwość zmniejszenia śluzu prawie pięciokrotnie szybciej niż syropy na recepty i kaszel. Ogólnie stwierdzono, że owoce oferują większą ulgę w różnych dziedzinach, gdyż zwalczały nawet objawy kaszlu.

Dlaczego ananas jest skutecznym naturalnym syropem na kaszel?

Ananas skutecznie pomaga utrzymać kaszel w ryzach z dwóch głównych powodów. Owoc zawiera bromelainę, która jest enzymem do zwalczania zapalenia i wspomaga trawienie. W połączeniu z faktem, że ma też dużo manganu mineralnego, który pomaga w tworzeniu tkanki łącznej i poprawia funkcje nerwów, łatwo jest zobaczyć jak pomaga zwalczyć kaszel i zmniejsza gromadzenie się śluzu w płucach.

Według strony internetowej Fundacji George Metaljan, ananas jest jednym z najzdrowszych pokarmów na świecie. Jest doskonałym źródłem witaminy C, która zwalcza wolne rodniki i z kolei pozwala działać lepiej własnym witaminom. Ponadto witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, co może pomóc choćby przy nawracających infekcja ucha, przeziębieniu czy grypę.

Oprócz wielu korzyści zdrowotnych, ananas posiada również korzystne działanie na stany zapalne. Wykazano, że przynosi ulgę w zapaleniu stawów, nowotworów, chorób sutka, gardła czy jamy ustnej. Potrafi również odpowiednio regulować ciśnienie krwi.

Komentarze do: Ananas najlepszym naturalnym sposobem na choroby?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz