Szukaj

90% mężczyzn i 96% kobiet ma niedobór witaminy E

Ludzkie ciało składa się z trylionów komórek działających jednocześnie, co pozwala zapewnić naszemu organizmowi wszystko to, czego potrzebuje, pozwala również wykonać nam kolejny oddech – to pokazuje, jak ważna jest symbioza i równowaga tych wszystkich substancji i mikroelementów w naszym ciele. Ludzkie ciało potrzebuje co najmniej 13 różnych witamin, aby być zdrowym – tak sugeruje ostatni raport HowStuffWorks.

Utrzymanie dziennego, zalecanego spożycia wszystkich 13 witaminy może być trudne. Niektóre z nich spadają niżej na liście priorytetów, niektóre znajdują się wyżej. Ostatnie badania przeprowadzone przez Kolegium Zdrowia Publicznego i Nauk o Człowieku w Oregon State dowiodły, że prawie każdy człowiek cierpi na niedobór witaminy E z wyjątkiem tych, którzy sumiennie i regularnie pracują aby dostarczać sobie potrzebne ilości tej witaminy.

Co najmniej 90% mężczyzn i 96% kobiet nie posiada wystarczającej ilości witaminy E – zgodnie z szeroko przeprowadzonymi badaniami. Niedobór ten jest szczególnie szkodliwy dla dzieci i kobiet, które są w ciąży lub starają się o ciążę.Badania HowStuffWorks wykazują, że witamina E odgrywa istotną rolę w pierwszych 1000 dniach życia niemowlaka, co przyczynia się do prawidłowego rozwoju w pierwszych etapach życia, a konkretnie rozwoju neuronów, które następnie po tym okresie nie mogą zostać uzupełnione.

Z kolei inne badania przeprowadzone na zwierzętach, sugerują, że witamina E w czasie wczesnego rozwoju odgrywa ważny składnik odżywczy, który służy również do ochrony kwasów omega-3.

Naukowcy uważają również, że spożycie witaminy E jest bardzo ważne dla dzieci do drugiego roku życia. Wyższe poziomy witaminy E to poprawa funkcji poznawczych oraz wiele innych zalet – tak donoszą badania wykonany przez TRABER, które opublikowane zostały w czasopiśmie Advances in Nutrition.

U dzieci z nieodpowiednimi poziomami witaminy E mogą wystąpić zaburzenia neurologiczne, pogorszenie mięśni, kardiomiopatia, zahamowanie wzrostu, zakażenia i niedokrwistość oraz kilka innych potencjalnych zagrożeń. Odpowiednia suplementacja witaminy E może zapobiec tym chorobom, a przy tym również spowolnić postęp choroby Alzhaimera czy otępienia.

Opracował: Damian Nowaczek

Komentarze do: 90% mężczyzn i 96% kobiet ma niedobór witaminy E

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz