Szukaj

Czy kobietom w ciąży powinny przysługiwać przywileje?

Podziel się
Komentarze0

Startuje IV edycja kampanii „Odmienny stan – odmienne traktowanie”Rusza czwarta edycja kampanii edukacyjnej „Odmienny stan - odmienne traktowanie”. Jej celem jest kształtowanie świadomości społecznej i uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby kobiet w ciąży. Wraz ze startem kampanii rozpoczyna się internetowy ranking Miejsc Przyjaznych Przyszłej Mamie. Kampania uzyskała poparcie Fundacji Rodzić po Ludzku, a jej organizatorami są marki Falvit mama oraz Lioven żel dla kobiet w ciąży.Raport „Polka w ciąży”


W 2004 r. z ustawy o pomocy społecznej usunięty został zapis mówiący o przywilejach dla kobiet ciężarnych, który gwarantował im obsługę poza kolejnością w placówkach publicznych. I chociaż, jak wynika z raportu TNS OBOP „Polka w ciąży: Czy odmienny stan zasługuje na odmienne traktowanie?” aż 83% Polaków uważa, iż kobiety w ciąży powinny być specjalnie traktowane1, to w rzeczywistości są one często zdane na wątpliwą wyrozumiałość i życzliwość innych. Według badanych kobietom w ciąży powinno przysługiwać prawo do obsługi poza kolejnością – np. w sklepie – uważa tak aż 97% badanych, w kolejce w przychodni (96%), a także miejsce siedzące w komunikacji miejskiej – odpowiedziało tak aż 100% ankietowanych. Jednak w środkach transportu publicznego, przychodniach lekarskich czy sklepach przyszłe mamy często pozostają niezauważane.

Kampania „Odmienny stan – odmienne traktowanie” ma przede wszystkim uwrażliwić społeczeństwo na potrzeby przyszłych mam. To już kolejna edycja kampanii, ponieważ  mimo dużej świadomości społecznej w obszarze praw, przywilejów i stereotypów dotyczących kobiet w ciąży jest jeszcze wiele do zrobienia - mówi Patrycja Majchrowicz-Biela, Product Manager Grupa OTC marki Falvit mama oraz Lioven żel dla kobiet w ciąży. 

Dbajmy o przyszłe mamy i szanujmy  ich potrzeby

Kobieta w ciąży potrzebuje naszej szczególnej troski i życzliwości, a ustępując miejsca przyszłej mamie, dbamy nie tylko o jej samopoczucie, ale przede wszystkim o zdrowie nienarodzonegodziecka. Chcemy, żeby  pamiętało o tym jak najwięcej osób, dlatego zachęcamy, do odwiedzania strony kampanii - www.odmiennystan.pl oraz jej profilu na portalu społecznościowym Facebook http://www.facebook.com/Falvitmama - podkreśla Patrycja Majchrowicz-Biela, Product Manager Grupa OTC marki Falvit mama oraz Lioven żel dla kobiet w ciąży.


Szukajmy Miejsc Przyjaznych Przyszłej Mamie

Podczas tegorocznej edycji, tak jak w poprzednich latach, prowadzony będzie ogólnopolski Ranking Miejsc Przyjaznych Przyszłej Mamie, czyli takich miejsc, w których kobiety w ciąży spotykają się nie tylko z udogodnieniami, ale także z życzliwością, wyrozumiałością oraz troską. Ranking obejmuje trzy kategorie placówek: Instytucje publiczne, Transport oraz Placówki komercyjne. Wszyscy, którzy znają godne polecenia miejsca życzliwe przyszłym mamom, mogą zgłosić je odwiedzając stronę www.odmiennystan.pl. Zgłoszenia Miejsc Przyjaznych Przyszłym Mamom przyjmowane będą do końca sierpnia 2012 r. Na zgłoszone przez Internautów miejsca będzie można głosować do końca września, a rozstrzygnięcie plebiscytu odbędzie się w październiku 2012 r. Nagrodami są specjalne piktogramy znak kampanii „Odmienny stan – odmienne traktowanie”, którymi będzie można oznaczyć wybrane miejsce. Zachęcamy wszystkich, do tego, by uważnie rozglądać się dokoła w poszukiwaniu miejsc życzliwych przyszłym mamom i zgłaszania ich do rankingu prowadzonego w ramach kampanii. Im więcej osób przyłączy się do kampanii i powie o niej przyjaciołom, rodzinie czy też znajomym, tym większy sens mają prowadzone przez nas działania – mówi Patrycja Patrycja Majchrowicz-Biela, Product Manager Grupa OTC marki Falvit mama oraz Lioven żel dla kobiet w ciąży.****
Wsparcie merytorycznie kampanii:
Fundacja Rodzić po Ludzku
Organizacja pozarządowa pożytku publicznego działająca na rzecz kobiet w ciąży i matek małych dzieci. Misją Fundacji jest wzmocnienie i wspieranie kobiet w otwartym formułowaniu swoich potrzeb i domaganiu się respektowania swoich praw.

Informacje o suplemencie diety Falvit mama

Falvit mama to suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zapewnia organizmowi przyszłej mamy składniki, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka (m.in.: kwas foliowy, żelazo, wapń, cynk, magnez, witaminę C, witaminę E, witaminy z grupy B). Jest dostępny w opakowaniu zawierającym 30 i 60 tabletek powlekanych.

Informacje o suplemencie diety Lioven żel dla kobiet w ciąży
Preparat stworzony specjalnie z myślą o kobietach w ciąży oraz karmiących piersią. Unikalny dobór składników sprawia, że preparat przynosi natychmiastową ulgę opuchniętym i obolałym łydkom i stopom, a jednocześnie jest łagodny i bezpieczny.

Komentarze do: Czy kobietom w ciąży powinny przysługiwać przywileje?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz