Szukaj

Chrypka, flegma w gardle

Komentarze do: Chrypka
Odpowiedz w wątku
szary_polak
szary_polak 15-03-2016 14:24

Mój ojciec pali papierosy odkąd pamiętam. Myślę, że kaszel może być tego efektem, jednak co z chrypką i flegmą? Zauważyłam u taty takie objawy :/

gospodyni35
gospodyni35 21-03-2016 14:27

Chrypkę i flegmę w gardle, szczególnie jeśli pojawiły się stosunkowo niedawno, wiązałabym raczej z zapaleniem krtani. Zwłaszcza, że często u palaczy pojawia się tzw. przewlekłe zapalenie krtani.

Jolka Jolka
Jolka Jolka 04-04-2016 15:03

Gardło palacza może odwdzięczyć się chrypką i flegmą. Krtań nie lubi papierosów. Dym podrażnia błonę śluzową strun głosowych i może powodować chrypkę. Mówi się o tzw. chrypce palacza - jeżeli chory nawet po uwagach lekarza nie przestanie palić, problemy z gardłem mogą przekształcić się w nowotwór. Kaszel z flegmą, przypominającą ropę, może być także efektem przewlekłego prostego nieżytu oskrzeli u palacza. Chrypka i flegma w gardle mogą występować również w przypadku infekcji bakteryjnych, które mogą rozwijać się powoli, nie dając na początku zbyt widocznych objawów.

Piotruś Pan
Piotruś Pan 29-04-2016 10:45

Nikotyna jest substancją drażniącą, nic więc dziwnego, że u Twojego taty pojawiła się chrypka i flegma w gardle. Niech zadba on o odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniach, w których przebywa. Ważne jest tez picie dużej ilości płynów. Nie wiem jak z flegmą, ale na chrypkę pomaga płukanie gardła szałwią. Można też ssać tabletki z propolisem - są paskudne, ale skuteczne.

Stenia852
Stenia852 29-04-2016 10:53

Zapewne Twój tata cierpi na tzw. kaszel palacza. Chrypka jest kwestią bezpośredniego wpływu dymu papierosowego na narządy mowy, zaś flegma w gardle to efekt nadmiernej ilości produkowanego śluzu. Normalnie człowiek niepalący produkuje niewielka ilość śluzu, który oczyszcza drogi oddechowe z zanieczyszczeń i jest usuwany podczas kaszlu. U palaczy proces ten jest wzmożony. Chrypka i flegma to jednak nie najpoważniejsze zagrożenia związane z paleniem papierosów. Kaszel palacza to objaw wielu chorób, takich jak: zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), astma oskrzelowa, rozedma płuc, rozstrzenie oskrzeli, gruźlica, a nawet rak płuc.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Chrypka"