Szukaj

Biodro trzaskające

Podziel się
Komentarze2

To przesuwanie się napiętego pasma powięziowego nad występem kostnym krętarza kości udowej. Można je wyczuć dotykiem, zobaczyć, a czasem usłyszeć. Pojawia się podczas przywodzenia zgiętej w biodrze lub skręcania na zewnątrz kończyny. Niektórzy chorzy potrafią sami wywołać objaw trzaskającego biodra, który jest objawem niezależnym od stawu, czyli nie związanym z wewnętrznym przemieszczaniem się głowy kości udowej w stawie. Niekiedy obserwujemy przypadki przeskakiwania wewnętrznego w samym stawie biodrowym. Są one związane z uszkodzeniami np. na skutek przeciążenia bądź urazu elastycznej części stawu, zwanej obrąbkiem. Przyczyną objawu przeskakującego biodra jest występowanie przeskiwania zwłókniałego pasma biodrowo-piszczelowego nad krętarzem większym. Zwłóknienie pasma jest efektem robionych wcześniej domięśniowych zatrzyków w tej okolicy.

Inne nazwy choroby: Biodro przeskakujące;
Leczenie przeskakiwanie samo w sobie nie musi być leczone. Ale przewlekłe przypadki przeskakiwania mogą upośledzać chód, powodować szybkie męczenie się, powodować bóle przy chodzeniu, wywoływać stan zapalny kaletki maziowej nad krętarzem. Takie przypadki leczy się operacyjnie: polega to na przecięciu zwłókniałych pasm.








Komentarze do: Biodro trzaskające (2)

trzaskajaca
trzaskajaca 29-07-2014 16:56

Poród a trzaskające biodra

2

Dzień Dobry! Czy trzaskające biodra (w moim przypadku oba, jedno po udanej operacji) kwalifikują do porodu poprzez cesarskie cięcie? Z mężem chcemy się starać o dziecko, jednak zanim to nastąpi, chciałabym wiedzieć cz... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze